اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کیت های حافظه DDR4 با فرکانس 4266 و 4133 مگاهرتز

۱۵۸۸ شماره اطلاع نامه : کیت های حافظه DDR4 با فرکانس 4266 و 4133 مگاهرتز ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ کیت های حافظه DDR4 با فرکانس 4266 و 4133 مگاهرتز فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کیت های حافظه DDR4 با فرکانس 4266 و 4133 مگاهرتز

کیت های حافظه DDR4 با فرکانس 4266 و 4133 مگاهرتز

G.Skill از سازندگان شناخته شده ماژول های حافظه، درایو وضعیت جامد، منبع تغذیه و سخت افزارها و لوازم جانبی مخصوص گیمینگ، دو کیت حافظه 8 گیگابایتی DDR4 فوق العاده پر سرعت، یکی با فرکانس 4266 مگاهرتز و دیگری با فرکانس 4133 مگاهرتز را طی همایش IDF 2015 به صورت عملی به نمایش گذاشت. این کیت ها متشکل از دو ماژول 4 گیگابایتی می باشند.

با بکارگیری نسل ششم از پردازنده های Core اینتل و مادربردهای مبتنی بر چیپ ست Z170 ا G.SKIL فرکانس ماژول های DDR4 در پیکربندی دو کاناله را به سطح جدیدی رسانده است که هرگز و پیش تر شاهد آن نبوده ایم. کیت 4266 مگاهرتزی با پردازنده Core i7-6700K اینتل و بر روی مادربرد مخصوص اورکلاکینگ ASRock Z170 OC Formula و کیت 4133 مگاهرتز با مادربرد ASRock Z170 OC Formula و پردازنده Core i7-6700K اینتل به نمایش گذاشته شده بود. هر دو کیت حافظه مذکور، سریع ترین هایی هستند که تا کنون تنها با خنک کننده بادی (ایر) شاهد آنها بوده ایم.

مدیر بازار یابی G.SKILL آقای فرانک هانگ،در همین رابطه اظهار داشته: "از آنجایی که فرکانس های بالای 4000 مگاهرتز با ماژول های DDR4 به طور معمول تنها تحت اورکلاکینگ حرفه ای و تحت خنک سازی با نیتروژن مایع دست یافتنی است، ما واقعاً نسبت به نمایش گذاشتن چنین سرعت بالایی به صورت عملی، هیجان زده هستیم. ما پتانسیل شگفت انگیزی را برای حافظه های جدید DDR4 با جدیدترین پلتفرم اینتل می بینیم و بسیار هیجان زده ایم که بدانیم در آینده نزدیک ما را به کجا خواهد رساند."

ماژول های سری TridentX همواره به دلیل قدرت بی نظیرشان در اورکلاکینگ مورد تحسین قرار گرفته اند و مطئناً سری Trident Z Extreme نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. سری جدید Trident Z دارای حرارت گیر آلومینیومی با کیفیتی و با رنگ بندی های مختلف و جذابی هستند که این امکان را فراهم می کنند تا در حالی که بهترین دفع حرارت را از خود نشان می دهند، هم زمان با رنگ بندی کلی سیستم نیز تطابق زیبایی داشته باشند.

ماژول های DDR4 سری Trident Z در پکیچ های دو و چهار کاناله در دسترس خواهند بود. این ماژول های حافظه به طور ویژه ای برای بکارگیری با پردازنده های Skylake-S اینتل و دست یابی به بهترین کارایی ممکن طراحی شده اند. در ساخت ماژول های سری Trident Z Extreme، اG.SKILL از بهترین تراشه های ساخت کمپانی سامسونگ استفاده کرده است.

شهر سخت افزار