اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

اینتل با مادربردهای قابل ارتقا روح تازه ای به مینی پی سی ها می دمد

۱۶۱۳ شماره اطلاع نامه : اینتل با مادربردهای قابل ارتقا روح تازه ای به مینی پی سی ها می دمد ۱۳۹۴/۰۶/۰۳ اینتل با مادربردهای قابل ارتقا روح تازه ای به مینی پی سی ها می دمد کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات اینتل با مادربردهای قابل ارتقا روح تازه ای به مینی پی سی ها می دمد

اینتل با مادربردهای قابل ارتقا روح تازه ای به مینی پی سی ها می دمد

با اینکه مینی پی سی ها روز به روز محبوب تر و قدرتمند تر می شوند، اما فقدان امکان سفارشی سازی و انعطاف زیاد در انتخاب پیکربندی سخت افزاری، برای بسیاری نا امید کننده است. اکنون اینتل تصمیم گرفته است که این مشکل را نیز برطرف کند و کاربران مینی پی سی ها نیز آزادی عملی نزدیک به همتایان دسکتاپ خود در انتخاب پیکربندی سخت افزاری داشته باشند.

اینتل دست به معرفی مادربردی در فرم فاکتور جدیدی زده است که خود آن را '5x5' می نامد و کوچک ترین مادربرد دارای سوکت پردازنده در جهان می باشد. اندازه این مادربرد تقریباً یک سوم استاندارد Mini-ITX و ابعاد آن 140x147 میلی متر است. اما آنچه که این مادربرد را بیش از هر چیز دیگری متمایز می کند سوکت پردازنده است و کاربر خود می تواند بر اساس نیاز خود به قدرت پردازشی، پردازنده های از سری سلرون تا i7 را بر گزیند که در دنیای مینی پی سی ها بی نظیر است.

با این مادربرد شما قادر خواهید بود که پردازنده های با توان حرارتی 35 تا 65 وات را به خدمت بگیرید. افزون بر سوکت پردازنده، این برد دارای دو شکاف حافظه SODIMM با پشتیبانی از پیکربندی دو کاناله می باشد. برای وسائل ذخیره سازی شکاف M.2 و درگاه SATA تعبیه گردیده است. از دیگر قابلیت های این برد می توان به درگاه شبکه و ارتباط وای فای اشاره کرد. با اینکه امکان انتخاب پردازنده خود بی نظیر است اما فقدان شکاف توسعه PCIe به خوبی حس می شود و از این رو نمی توان از کارت های گرافیک مجزا بهره گرفت و تنها انتخاب همان پردازنده گرافیکی مجتمع خواهد بود.

شهر سخت افزار