اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

سامسونگ هاب نسل جدید SmartThings خود را روانه‌ بازار کرد

۱۶۲۹ شماره اطلاع نامه : سامسونگ هاب نسل جدید SmartThings خود را روانه‌ بازار کرد ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ سامسونگ هاب نسل جدید SmartThings خود را روانه‌ بازار کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات سامسونگ هاب نسل جدید SmartThings خود را روانه‌ بازار کرد

سامسونگ هاب نسل جدید SmartThings خود را روانه‌ بازار کرد

بعد از مدت‌ها انتظار سامسونگ سرانجام همزمان با نمایشگاه ایفا ۲۰۱۵ سخت‌افزار SmartThings یا ابزار هوشمند خود را آماده‌ی عرضه کرده است. با ما همراه باشید.

سامسونگ در حدود یک سال قبل کمپانی اتوماسیون منزل را خریداری کرد و امیدوار بود که سخت‌افزارهای نسل جدید را بهار امسال عرضه کند اما این اتفاق نیفتاد و حالا پس از ماه‌ها تاخیر هاب، سرور و اپلیکیشن (برای دو پلتفرم اندروید و iOS) آماده‌ی عرضه هستند. هاب جدید نسبت به نسل قبلی در چند زمینه‌ی کلیدی پیشرفت‌ داشته است که از آن جمله می‌توان به عدم نیاز به اتصال اینترنت ابری و عملکرد به مدت ۱۰ ساعت بدون نیاز به شارژ اشاره کرد.

هاب جدید SmartThings به دلیل داشتن پردازنده‌ی قوی‌تر نیازی به پردازش ابری برای کنترل ویدیوها و حسگرهای مانیتورینگ ندارد. این ویژگی امکان اضافه‌کردن Smart Home Monitor را به سامسونگ داده است که با استفاده از آن می‌توان ویدیوی استریم زنده از محل مورد نظر را در دسترس داشت و طبق برنامه‌ریزی قبلی بخشی از آن را نیز ضبط کرد. البته این ویژگی فعلا به صورت آزمایشی قابل استفاده است.

برای کنترل کردن سیستم، کاربران نسخه‌ی بروزرسانی شده از اپلیکیشن مربوطه را بر روی اندروید و iOS دریافت خواهند کرد که با استفاده از آن می‌توانند ویدیوی زنده از خانه‌ی خود را مشاهده کرده، دری را باز یا بسته کنند و یا چراغی را روشن و خاموش. SmartThings در حال حاضر بیش از ۲۰۰ دستگاه از جمله Echo آمازون را پشتیبانی می‌کند. هاب SmartThings در حال حاضر با قیمت ۹۹ دلار آماده‌ی فروش است و حسگرهای آن نیز قیمتی بین ۳۰ تا ۵۵ دلار دارند.

زومیت