اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربورد بادوام Z170X-UD5 همراه با تاندربولت ۳ معرفی شد

۱۶۳۲ شماره اطلاع نامه : مادربورد بادوام Z170X-UD5 همراه با تاندربولت ۳ معرفی شد ۱۳۹۴/۰۶/۱۵ مادربورد بادوام Z170X-UD5 همراه با تاندربولت ۳ معرفی شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربورد بادوام Z170X-UD5 همراه با تاندربولت ۳ معرفی شد

مادربورد بادوام Z170X-UD5 همراه با تاندربولت ۳ معرفی شد

شرکت تایوانی گیگابایت، در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۵ از اولین مادربورد مجهز به استاندارد تاندربولت ۳ تحت عنوان Z170X-UD5 پرده برداشت. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های جدید این مادربورد، ما را همراهی کنید.

گیگابایت در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۵ اولین مادربورد جهان با فناوری تاندربولت ۳ را رونمایی کرد. مادربورد Z170X-UD5 دارای پروتکل تاندربولت ۳ است که به وسیله‌ی ۲ درگاه USB نوع C موجود در پنل پشتی مادربورد قابل استفاده است. در واقع هر دو قابلیت با استفاده از یک درگاه ارائه می‌شود. تاندربولت ۳ قادر به ارائه‌ی حداکثر پهنای باند ۴۰ گیگابیت بر ثانیه‌ای به وسیله‌ی تنها یک کابل است. این پروتکل همچنین از دیسپلی‌پورت ۱.۲، USB 3.1 و PCI-E هم پشتیبانی می‌کند.

مادربورد Z170X-UD5 گیگابایت قادر به پشتیبانی از دو نمایشگر با رزولوشن 4K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه‌ یا یک نمایشگر با رزولوشن 5K است. استاندارد تاندربولت ۳ ارائه شده به وسیله‌ی دو درگاه USB-C، از ویژگی‌های جدیدی مانند پشتیبانی از استاندارد Power Delivery 2.0 به منظور اتصال شاخه‌ای ۱۲ گجت مختلف و توان خروجی ۱۰۰ واتی را هم پشتیبانی می‌کند.

از دیگر قابلیت‌های برجسته‌ی مادربورد Z170X-UD5 می‌توان به نرم‌افزار شتاب دهنده‌ی اتصال‌های اینترنتی، پشتیبانی از پیکربندی گرافیکی SLI و Crossfire، شکاف PCIe دارای محافظ فلزی، طول عمر بسیار طولانی ۱۰۰۰۰ ساعته‌ی خازن‌های جامد معروف به Black، فناوری بایوس دوگانه و پشتیبانی از پروتکل NVMe با استفاده از کانکتور M.2 برای بهره‌مندی از درایو‌های حالت جامد با سرعت بالا اشاره کرد.

زومیت