اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

فایل های ارتقا به ویندوز 10 به صورت خودکار و بدون اطلاع دانلود می شوند

۱۶۴۷ شماره اطلاع نامه : فایل های ارتقا به ویندوز 10 به صورت خودکار و بدون اطلاع دانلود می شوند ۱۳۹۴/۰۶/۲۰ فایل های ارتقا به ویندوز 10 به صورت خودکار و بدون اطلاع دانلود می شوند نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات فایل های ارتقا به ویندوز 10 به صورت خودکار و بدون اطلاع دانلود می شوند

فایل های ارتقا به ویندوز 10 به صورت خودکار و بدون اطلاع دانلود می شوند

پیش‎تر تنها در صورتی فایل های ارتقا به ویندوز 10 بر روی سیستم های مجهز به ویندوز 7 و 8/8.1 دانلود می شدند که کاربر ارتقا به ویندوز 10 را رزور کرده باشد. اما اکنون طبق گزارش های متعددی، مایکروسافت بدون در نظر گرفتن تصمیم کاربر به طور خودکار فایل های ارتقا به ویندوز 10 را دانلود می کند که افزون بر اشغال تا 6 گیگابایت حافظه، چند گیگابایت ترافیک اینترنت نیز مصرف می کند.

روز گذشته کاربری خبر از ایجاد خودکار دو  پوشه حجیم به نام های  $Windows.~BT و $Windows.~WS در درایو حاوی ویندوز 8.1 آن هم علیرغم استفاده از ویندوز غیر اورجینال و رزو نبودن ارتقا به ویندوز 10 داده بود. پوشه های مذکور می بایست تنها در صورت مشمول شدن ارتقای رایگان و رزرو بودن ارتقا به ویندوز 10 ایجاد شوند. این تغییر از روز سه‎شنبه آغاز شده و طبق گزارش ها، در صورتی که ویندوز 7 یا 8/8.1 سیستم ها چه به صورت قانونی و یا غیرقانونی فعال شده باشند، فایل های ارتقا به ویندوز 10 در پوشه ~BT دانلود می شود و اهمیتی ندارد که از پیش رزرو نشده باشد و حتی مشمول ارتقای رایگان نشوید.

اکنون به گفته خود مایکروسافت فعال بودن قابلیت بروزرسانی خودکار ویندوز با دریافت فایل های ارتقا به ویندوز 10 همراه است و مهم نیست که حتی تمایلی به ارتقا نداشته باشید. در کنار مصرف ترافیک اینترنت و اشغال تا 6 گیگابایت فضای دیسک ذخیره سازی، در صورتی که از نسخه قانونی ویندوز 7 و 8/8.1 استفاده نمی کنید، پس از ارتقا به ویندوز 10 با مشکلاتی در فعال سازی مواجه خواهید شد. به منظور اطلاع از دریافت فایل های ارتقا به ویندوز 10، به مسیر $WINDOWS.~BT در درایوی که ویندوز فعلی بر روی آن نصب شده است مراجعه کنید. توصیه می شود اگر تمایلی به ارتقا به ویندوز 10 و مصرف چند گیگابایت ترافیک ندارید، قابلیت بروزرسانی خودکار ویندوز 7 و 8/8.1 را غیر فعال کنید.

شهر سخت افزار