اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جدیدترین جزئیات از بروزرسانی Xbox One با پشتیبانی ویندوز 10

۱۶۵۳ شماره اطلاع نامه : جدیدترین جزئیات از بروزرسانی Xbox One با پشتیبانی ویندوز 10 ۱۳۹۴/۰۶/۲۱ جدیدترین جزئیات از بروزرسانی Xbox One با پشتیبانی ویندوز 10 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جدیدترین جزئیات از بروزرسانی Xbox One با پشتیبانی ویندوز 10

جدیدترین جزئیات از بروزرسانی Xbox One با پشتیبانی ویندوز 10

مایکروسافت جزئیات تازه ای از تغییرات آتی کنسول بازی Xbox One ارائه کرده است که در قالب بروزرسانی طی ماه نوامبر عرضه می شود. این بروزسانی با پشتیبانی از ویندوز 10 و امکان اجرای بازی های Xbox 360 (سازگاری با بازی های نسل قبل) همراه خواهد بود.

با انتشار این بروزرسانی در ماه نوامبر، امکان اجرای حدود 100 بازی Xbox 360 بر روی Xbox One فراهم می شود. البته طی ماه های پیش رو تعداد آنها به چند صد عنوان خواهد رسید. رابط کاربری Xbox One با محوریت Kinect نیز تغییر می یابد و شاهد داشبورد و دکمه های جدیدی خواهید بود که تمرکز آنها بر روی افزایش سرعت است. همزمان framework پشتیبانی از ویندوز 10 نیز افزوده می شود که به پشتیبانی از برنامه های ویندوز 10 و Cortana می انجامد.

به گفته مایکروسافت، از آنجایی که رابط کاربری نیروی خود را از ویندوز 10 می گیرد، سرعت این سیستم عامل را به ارمغان خواهد آورد و سرعت اجرا تا 50% بهبود خواهد یافت. با این حال گمانه زنی های پیشین بر سر امکان اجرای هزاران اپلیکیشن ویندوزی بر روی Xbox One کم رنگ تر شده است، چرا که مایکروسافت خود اظهار داشته انتظار اجرای Excel بر روی این کنسول بازی را نداشته باشید. بنابراین اجرای اپلیکیشن های تحت ویندوز 10 بر روی Xbox One محدود خواهد بود.

با اینکه لیست عناوین Xbox 360 قابل اجرا بر روی Xbox One هنوز مشخص نیست، اما انتظار می رود که محبوب ترین ها را شاهد باشیم. البته نباید فراموش کرد که قابلیت اجرای تمامی عناوین Xbox 360 هیچ گاه وجود نخواهد داشت. نسخه نهایی این بروزرسانی در ماه نوامبر و نسخه پیش نمایش آن چند هفته قبل تر در دسترس خواهد بود.

شهر سخت افزار