اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

مادربرد ASUS Maximus VIII Extreme به خوره‎های سخت افزار چشمک زد

۱۶۵۷ شماره اطلاع نامه : مادربرد ASUS Maximus VIII Extreme به خوره‎های سخت افزار چشمک زد ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ مادربرد ASUS Maximus VIII Extreme به خوره‎های سخت افزار چشمک زد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات مادربرد ASUS Maximus VIII Extreme به خوره‎های سخت افزار چشمک زد

مادربرد ASUS Maximus VIII Extreme به خوره‎های سخت افزار چشمک زد

با اینکه مدت زیادی از معرفی و عرضه مادربردهای سری Maximus VIII از سوی جمهوری خلق گیمرهای ایسوس (ROG) می‌گذرد، اما هنوز هم عده زیادی و به طور خاص خوره‌های سخت افزار منتظر ورود باشکوه پرچمدار مادربردهای مبتنی بر سوکت LGA1151 این کمپانی هستند. اکنون و پیش از معرفی رسمی، در تصویری ROG Maximus VIII Extreme برای علاقمندان چشمک می‌زند.

ROG Maximus VIII Extreme پرچمدار مادربردهای مبتنی بر چیپ ست Z170 ایسوس خواهد بود و ایسوس تمامی فناوری‌ها و توانایی‌های خود در این محصول یکباره ارائه می‌کند. این مادربرد در فرم فاکتور ATX طراحی شده است اما تقریباً از نظر پهنا به E-ATX نزدیک است و‌‌ همان طراحی همیشگی این سری را با خود دارد. با این حال رنگبندی سرخ و مشکی جای خود را به طلایی نارنجی و مشکی داده است. در تصویری که منتشر شده، افزون بر این مادربرد شاهد کارت گرافیک GeForce GTX 980 Ti MATRIX Platinum با‌‌ همان رنگ بندی هستیم که نیازی به تفسیر بیشتر ندارد.

طبق آنچه که از تصویر می‌توان فهمید، توان مورد نیاز این مادربرد از ترکیب یک کانکتور 24 پینی ATX، یک یا دو 8 پینی EPS و یک 4 پینی ATX تامین می‌شود. ایسوس مدار تغذیه‌ای متشکل از 16 فاز رگولاتور ولتاژ را برای پردازنده در نظر گرفته است. در سمت راست سوکت پردازنده، چهار شکاف DDR4 قرار دارد. شکاف‌های توسعه از چهار PCI-Express 3.0 x16 تشکیل می‌شوند که سه عدد از آن‌ها از پردازنده و دیگری از چیپ ست اصلی ناشی می‌شود. درگاه وسائل ذخیره سازی متشکل از یک SFF-8639 U.2 با پهنای باند 32 Gb/s، یک M.2 با پهنای باند 32 Gb/s، دو SATA-Express 16 Gb/s و هشت SATA 6 Gb/s است.

ارتباط‌های شبکه از وای فای 802. 11 ac، بلوتوث 4. 0 و درگاه LAN گیگابیتی تشکیل می‌شود که همگی مبتنی بر کنترلر‌های ساخت اینتل هستند. هچنین بر روی برد راهکار صوتی جدید SupremeFX به چشم می‌خورد که بسیاری از قابلیت‌ها و فناوری‌های کارت‌های صوتی جدگانه ایسوس را با خود دارد و دارای کنترلرهای حرفه‌ای است که در پنل جلویی کیس نصب می‌شوند. مطمئناً و همانند تمامی پرچمداران سری ROG، این مادربرد نیز قابلیت‌های ویژه‌ای برای اورکلاکینگ دارد.

شهر سخت افزار