اخبار و مقالات :: تبلت و فبلت

ساخت تبلت XPS 12 با شباهت های زیاد به Surface

۱۶۵۹ شماره اطلاع نامه : ساخت تبلت XPS 12 با شباهت های زیاد به Surface ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ ساخت تبلت XPS 12 با شباهت های زیاد به Surface تبلت و فبلت :: اخبار و مقالات ساخت تبلت XPS 12 با شباهت های زیاد به Surface

ساخت تبلت XPS 12 با شباهت های زیاد به Surface

کمپانی Dell به عنوان یکی از بزرگ ترین سازندگان لپ تاپ و تبلت، در حال حاضر محصولاتی با پشتیبانی از ویندوز 10 ارائه می دهد و از این جهت یکی از بهترین برندهای موجود در بازار است. اما اکنون Dell در نظر دارد پا را فراتر بگذارد و به رقابت با Surface مایکروسافت بپردازد. در این راستا، Dell در حال ساخت تبلتی با نام XPS 12 است که شباهت های بسیار زیادی به Surface دارد.

به تازگی تصاویری منتشر شده که نشان می دهد تبلتی به نام XPS 12 از سوی شرکت Dell، تولید خواهد شد. این تبلت به صورت مغناطیسی بر روی یک صفحه کیبورد، نگه داشته می شود و ظاهری دارد که بسیار شبیه محصول مایکروسافت است. کیبورد XPS 12 یک صفحه کلید با روشنایی خواهد بود و بنا به قول Dell، تاچ پدی خواهد داشت که به صورت بی وقفه کار خواهد کرد. این مورد، از نقاط ضعف Surface است و به این طریق Dell می تواند مایکروسافت را پشت سر بگذارد.

برخی اطلاعات نیز نشان دهنده مقدم بودن XPS 12 بر Surface Pro 3 در مورد نمایشگر هستند. جدیدترین محصول Dell قرار است مجهز به صفحه نمایشی با وضوح 4K UHD یا 3840x2160 پیکسل و با طراحی InfinityEdge باشد که باعث کاهش ابعاد حاشیه دور تبلت می شود. همچنین وجود یک قلم مخصوص، پورت Thunderbolt 3، ده ساعت عمر باتری و دو دوربین در عقب و جلو با حسگرهای 8 و 5 مگاپیکسلی برای عکاسی سلفی. در مورد مشخصات پردازنده و یا رم صحبتی نشده است، اما گفته شده این تبلت در ماه اکتبر عرضه خواهد شد. به نظر می رسد یک رقابت سالم میان Dell و مایکروسافت می تواند به نفع هر دوی آن ها در جذب مشتری باشد.

شهر سخت افزار