اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

به زودی فروش اولین تلویزیون 8K جهان از سوی شارپ آغاز می‌شود

۱۶۶۶ شماره اطلاع نامه : به زودی فروش اولین تلویزیون 8K جهان از سوی شارپ آغاز می‌شود ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ به زودی فروش اولین تلویزیون 8K جهان از سوی شارپ آغاز می‌شود فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات به زودی فروش اولین تلویزیون 8K جهان از سوی شارپ آغاز می‌شود

به زودی فروش اولین تلویزیون 8K جهان از سوی شارپ آغاز می‌شود

با اینکه به اعتقاد بسیاری‌ها، هنوز هم محتواهای ۴K به اندازه کافی در دسترس نیستند، اما هیچ چیز تولید کنندگان را از ساخت محصولات نسل بعدی باز نمی‌دارد. کمپانی ژاپنی شارپ اولین تلویزیون ۸K جهان را به زودی روانه بازار می‌کند، اما آنچه که بیش از وضوح تصویر بسیار بالا در مورد این محصول ۸۵ اینچی جلب توجه می‌کند، قیمت سرسام آور آن است.

از نظر فنی، از آنجایی که این محصول دارای تیونر یا گیرنده امواج رادیویی است، یک تلویزیون محسوب می‌شود اما هم زمان چون هنوز هیچ کانال تلویزیونی با وضوح ۸K پخش نمی‌شود، فعلاً استفاده از آن به عنوان نمایشگر محدود می‌شود. در عوض شارپ این پنل حیرت انگیز را به عنوان نمایشگر برای استفاده‌های تجاری ارائه می‌کند و قادر خواهند بود تا به نمایش محتواهای با کیفیت بپردازند. وضوح تصویر پنل این نمایشگر ۷۶۸۰x۴۳۲۰ پیکسل و نرخ تراکم آن ۱۰۴ پیکسل در اینچ است.

برای تامین چنین وضوح تصویر فوق العاده بالایی به چهار ورودی HDMI ۲. ۰ به صورت همزمان نیاز خواهد بود. شارپ، کنتراست پنل IGZO بکار رفته در این محصول را ۱۰۰، ۰۰۰: ۱ و زاویه دید آن را ۱۷۶درجه اعلام کرده است. این محصول پس از رونمایی در نمایشگاه تجاری CEATEC، از روز ۳۱ اکتبر برای مشتریان تجاری با قیمت ۱۳۰,۰۰۰ دلار در دسترس خواهد بود، بله درست خواندید و اشتباهی صورت نگرفته، قیمت نمایشگر LV-۸۵۰۰۱ فرا‌تر از آنی است که به عنوان یک مصرف کننده خانگی به فکر تهیه آن باشید.

شهر سخت افزار