اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

هم DDR3 و هم DDR4 با مادربرد ASRock B150M Combo-G

۱۶۷۱ شماره اطلاع نامه : هم DDR3 و هم DDR4 با مادربرد ASRock B150M Combo-G ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ هم DDR3 و هم DDR4 با مادربرد ASRock B150M Combo-G فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات هم DDR3 و هم DDR4 با مادربرد ASRock B150M Combo-G

هم DDR3 و هم DDR4 با مادربرد ASRock B150M Combo-G

کمپانی ASRock مادربرد جدیدی به نام B۱۵۰M Combo-G را معرفی کرده که می‌تواند ارتقای سیستم فعلی شما به پلتفرم Skylake را آسان‌تر و کم هزینه‌تر کند. این مادربرد که در فرم فاکتور micro-ATX طراحی گردیده، به طور هم زمان از هر دو ماژول‌ حافظه DDR۳ و DDR۴ پشتیبانی می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا از ماژول‌های DDR۳ فعلی استفاده کنید و یا در آینده به سراغ DDR۴ بروید.

بر روی این مادربرد چهار شکاف حافظه متشکل از دو DDR۳ و دو DDR۴ تعیبه شده است، با دو شکاف DDR۳ حداکثر می‌توان ۱۶ گیگابایت حافظه رم و با دو شکاف DDR۴ حداثکر می‌توان ۳۲ گیگابایت حافظه رم را به خدمت گرفت. البته باید توجه داشت که نمی توان به صورت همزمان هر دو ماژول حافظه DDR4 و DDR3 را نصب کرد. توان مورد نیاز این مادربرد از طریق یک کانکتور ۲۴ پینی ATX و یک ۸ پینی EPS تامین می‌شود. مدار تغذیه پردازنده از ۷ فاز رگولتاتور ولتاژ تشکیل می‌شود.

شکاف‌های توسعه B۱۵۰M Combo-G متشکل از یک PCI-Express ۳. ۰ x۱۶، یک PCI-Express ۳. ۰ x۱۶ (به صورت فیزیکی X۴) و یک PCIe gen ۳. ۰ x۱ است. درگاه وسائل ذخیره سازی از یک SATA-Express ۱۶ Gb/s و شش SATA ۶ Gb/s تشکیل شده است. درگاه‌های خروجی تصویر متشکل از یک DVI، یک HDMI و یک D-Sub است. از دیگر قابلیت‌های این مادربرد می‌توان سیستم صوتی ۶ کاناله با مدار ایزوله و خازن‌های مخصوص صدا و شش درگاه USB ۳. ۰ را برشمرد. قیمت این مادربرد حدود ۸۰ دلار تخیمن زده می‌شود.

شهر سخت افزار