اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

AVG سوابق وب‎گردی شما را می‌فروشد

۱۶۷۴ شماره اطلاع نامه : AVG سوابق وب‎گردی شما را می‌فروشد ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ AVG سوابق وب‎گردی شما را می‌فروشد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات AVG سوابق وب‎گردی شما را می‌فروشد

AVG سوابق وب‎گردی شما را می‌فروشد

اگر محصولات امنیتی AVG را بر روی سیستم خود نصب کرده اید، از روز 15 اکتبر پیغامی دریافت خواهید کرد که از این پس آنتی ویروس AVG سوابق وب‎گردی شما را جمع آوری و به شرکت های تبلیغاتی به فروش می رساند. AVG از این راه می کوشد که به کسب درآمد از آنتی ویروس رایگان خود بپرازد، اما به اعتقاد بسیاری و بر اساس تعاریف متعدد، این کار محصولات AVG را در زمره جاسوس افزارها و نه آنتی ویروس قرار می دهد.

این خبر از تغییراتی در شرایط استفاده از محصولات AVG ناشی می شود که در آن چنین آمده است: "ما اطلاعات غیر خصوصی کاربر را به منظور کسب درآمد و تامین هزینه های نرم افزار آنتی ویروس این کمپانی که به صورت رایگان ارائه می شود، جمع آوری می کنیم، این اطلاعات شامل موارد ذیل می باشد:

  • شناسه های تبلیغاتی تخصیص یافته به دستگاه شما
  • تاریخچه وب‎گردی و جستجو در موتورهای جستجو
  • اطلاعات مربوط به شرکت ارائه دهنده اینترنت و یا موبایل شما
  • اطلاعات مربوط به دیگر برنامه های نصب شده و مورد استفاده شما


برخی مواقع سوابق وب گردی و جستجوی شما می تواند حاوی اطلاعاتی باشد که هویت شما را افشا کند. اگر تشخیص دهیم که اطلاعات مذکور می تواند به کشف هویت شما بیانجامد، ما با آن همانند اطلاعات شخصی برخورد می کنیم و هویت شما را حفظ خواهیم کرد."

آشکارا AVG اعلام داشته که به گفته خود "اطلاعات غیر شخصی" شما را جمع آوری و به شرکت های تبلیغاتی می فروشد. جمع آوری اطلاعات کاربر از سوی محصولات AVG می تواند آنها را در زمره جاسوس افزارها قرار دهد. به اعتقاد کارشناسان امنیتی متعددی، این کار AVG غیر قابل قبول است و باید با آن همانند جاسوس افزار رفتار کرد. در همین حال AVG خود این اقدام را تهدید کننده نمی داند. AVG سومین آنتی ویروس رایگان محبوب جهان است و بر روی 8.6 درصد کامپیوترهای مجهز به آنتی ویروس نصب شده است.

شهر سخت افزار