اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

کارت گرافیک GTX 980 Ti Sea Hawk دست آوردی از همکاری میان MSI و Corsair

۱۶۷۶ شماره اطلاع نامه : کارت گرافیک GTX 980 Ti Sea Hawk دست آوردی از همکاری میان MSI و Corsair ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ کارت گرافیک GTX 980 Ti Sea Hawk دست آوردی از همکاری میان MSI و Corsair فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات کارت گرافیک GTX 980 Ti Sea Hawk دست آوردی از همکاری میان MSI و Corsair

کارت گرافیک GTX 980 Ti Sea Hawk دست آوردی از همکاری میان MSI و Corsair

کمپانی MSI، پر آوازه در تولید سخت افزارهای گیمینگ و کمپانی Corsair پیشرو و مبتکر در خنک سازی سخت افزارهای کامپیوتر، دست آورد همکاری میان خود را معرفی کردند. همکاری این دو نام بزرگ در حوزه سخت افزار به تولد کارت گرافیک GeForce GTX ۹۸۰ Ti SEA HAWK انجامیده است. جدید‌ترین عضو از سری کارت‌های گرافیک افسانه‌ای MSI Hawk کارایی خیره کننده‌ای را در عین خنک ماندن و تولید نویز بسیار کمی ارائه می‌کند.

MSI GTX ۹۸۰ Ti SEA HAWK مجهز به راهکار خنک سازی مبتنی بر آب کلوز لوپ Corsair H۵۵ است. سطح مسی این خنک کننده با سرعت بالایی حرارت را از سطح تراشه جذب و به منظور دفع به آب در حال گردش منتقل می‌کند. رادیاتور کوچک این راهکار خنک سازی که توسط یک فن ۱2۰ میلی متری خنک سازی می‌شود، به آسانی قابل نصب بر روی کیس گیمر است. این فن به منظور ایجاد تعادل مناسب میان دفع حرارت و میزان آلودگی صوتی ایجاد شده، به صورت خودکار و بر اساس دمای پردازنده گرافیکی سرعت آن کنترل می‌شود. به منظور خنک سازی دیگر اجزای این کارت گرافیک از جمله ماژول‌ های رگولاتور ولتاژ و تراشه‌های حافظه، بر روی خود کارت نیز یک فن تعبیه شده است.

این راهکار خنک سازی پیشرفته در ترکیب با اجزای با کیفیت، به کارت گرافیک این امکان را می‌بخشد که در فرکانس‌های بالاتری نسبت به مدل مرجع GeForce GTX ۹۸۰Ti به کار بپردازد که نتیجه آن کارایی بیشتر است. فرکانس هسته این کارت گرافیک به لطف فناوری GPU Boost ۲.۰ حداکثر به ۱۲۹۱ مگاهرتز می‌رسد. فرکانس موثر حافظه نیز ۷۰۹۶ مگاهرتز است. این مشخصات قابل توجه در ترکیب با فناوری G-Sync انویدیا، گیم پلی بسیار روان و تجربه‌ای به یاد ماندنی از گیمینگ را حتی در پیکربندی چند گانه نمایشگر و در وضوح تصویر‌ های بالا تضمین می‌کنند.

بکارگیری خنک کننده قدرتمند به افزایش پتانسیل اورکلاکینگ منجر می‌شود. از آنجایی که هر سخت افزار قدرتمندی به نرم افزار قدرتمندی برای کنترل نیاز دارد، MSI بسته نرم افزاری قدرتمند Afterburner خود را همراه با این محصول ارائه می‌کند تا کاربران خود به جستجوی شگفتی‌ها بپردازند و محدودیت‌ها را پشت سر بگذارند. در کنار قابلیت‌های نظارتی و اورکلاکینگ، نسخه جدید Afterburner دارای نمایش دهنده نرخ فریم دهی نیز می‌باشد. این کارت گرافیک قدرتمند، از هم اکنون با قیمت پایه جهانی ۷۳۹.۹۹ دلار در دسترس است.

شهر سخت افزار