اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 10 در برابر ویندوز 7، چرا چینی‌ها تسلیم نمی‌شوند؟

۱۶۸۵ شماره اطلاع نامه : ویندوز 10 در برابر ویندوز 7، چرا چینی‌ها تسلیم نمی‌شوند؟ ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ ویندوز 10 در برابر ویندوز 7، چرا چینی‌ها تسلیم نمی‌شوند؟ نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 10 در برابر ویندوز 7، چرا چینی‌ها تسلیم نمی‌شوند؟

ویندوز 10 در برابر ویندوز 7، چرا چینی‌ها تسلیم نمی‌شوند؟

ویندوز ۱۰ در اکثر نقاط جهان با سرعت زیادی در حال رشد است و استقبال بی‎نظری را در تاریخ سیستم عامل ها تجربه می کند اما در بزرگ‌ترین بازار دنیا یعنی چین، این سیستم عامل جدید هنوز راه طولانی و درازی را در پیش دارد و به نظر می‌رسد کمتر کسی به ارتقا تمایل داشته باشد.

بر اساس جدید‌ ترین آمار ارائه شده از سوی موسسه StatCounter، از زمان عرضه ویندوز در روز ۷ مرداد تا ۲۹ شهریور تنها 3.4 درصد کاربران ساکن چین سیستم‌های خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا داده‌اند و در حال حاظر این سیستم عامل جدید در جایگاه پنجم میان کاربران چینی به سر می‌برد. ویندوز ۷ همچنان با ۵۹.۴۷ درصد بیشترین سهم از بازار چین را به خود اختصاص داده است، پس از آن ویندوز XP با ۲۴. ۷۸ درصد قرار دارد. جایگاه سوم نیز با فاصله زیادی به ویندوز ۸.۱ با ۶.۵ درصد از بازار تعلق دارد. اما اکنون احتمالاً از خود می‌پرسید چرا ویندوز ۱۰ در پر جمعیت‌ترین کشور جهان با استقبال زیادی مواجه نشده است؟ یکی از دلایل عدم موفقیت ویندوز ۱۰ در چین به تعداد پایین کاربران قانونی نسخه‌های پیشین است.

گفته می‌شود که اکثر کاربران ویندوز در چین به صورت غیر قانونی از این سیستم عامل استفاده می‌کنند و پیرو آن خبری از ارتقای رایگان نیست و در همین حال با توجه به این مسئله که روش‌های فعال سازی غیرقانونی ویندوز ۱۰ خیلی رایج نیستند، کاربران نسخه‌های غیر قانونی فعلاً سراغ استفاده غیرقانونی از این سیستم عامل جدید نمی‌روند. همزمان آمار ویندوز XP در این کشور نیز خود قابل توجه است. با توجه به آمار بالای کاربران ویندوز XP در چین، احتمالاً بسیاری از کامپیوترهای مجهز به این سیستم عامل قدیمی برای نسخه‌های جدید ویندوز مناسب نیستند و هزینه ارتقا به ویندوز ۱۰ برای این دست از کاربران بالا باشد. با در نظر گرفتن همه این عوامل، احتمالاً ویندوز ۷ برای مدت طولانی سیستم عامل شماره یک کاربران چینی باقی بماند. تلاش‌های مایکروسافت برای کسب سهم بیشتری از این بازار بزرگ با ویندوز ۱۰ مطمئناً جالب خواهد بود.

شهر سخت افزار