اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

حل مشکل نصب نشدن آخرین بروزرسانی Cumulative ویندوز 10

۱۶۸۸ شماره اطلاع نامه : حل مشکل نصب نشدن آخرین بروزرسانی Cumulative ویندوز 10 ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ حل مشکل نصب نشدن آخرین بروزرسانی Cumulative ویندوز 10 نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات حل مشکل نصب نشدن آخرین بروزرسانی Cumulative ویندوز 10

حل مشکل نصب نشدن آخرین بروزرسانی Cumulative ویندوز 10

KB۳۰۸۱۴۵۵ پنجمین بروزرسانی cumulative ویندوز ۱۰ است که ماه جاری عرضه شد. این بروزرسانی با بهبودها و رفع اشکال‌هایی همراه بود اما متاسفانه برخی کاربران در نصب آن با مشکل مواجه می‌شوند. اگر شما هم در نصب این بروزرسانی با مشکل مواجه شده‌اید، در ادامه با همراه شوید.

بر اساس گزارش‌های متعدد، همانند بروزسانی cumulative پیشین، KB۳۰۸۱۴۵۵ نیز بر روی برخی سیستم‌ها به درستی نصب نمی‌شود و کاربران خطایی با کد ۰x۸۰۰۷۰۰۰۲ دریافت می‌کنند. احتمالاً مایکروسافت خود نسبت به این مشکل آگاه است و با بروزرسانی cumulative آتی آن را بر طرف کند. با این حال روشی نیز وجود دارد که گفته می‌شود مشکل نصب این بروزرسانی را بر طرف می‌کند.

اگر شما نیز در نصب بروزرسانی مذکور با مشکل مواجه شده‌اید، دستور sfc /scannow را در خط فرمان ویندوز وارد کرده و منتظر بررسی بمانید. این دستور فایل‌های معیوب سیستم عامل را تعمیر و جایگزین می‌کند و آن طور که گزارش شده، مشکل نصب بروزرسانی KB۳۰۸۱۴۵۵ نیز بر طرف می‌شود. مشکل اصلی آنجا است که بروزرسانی‌های پیشین cumulative نیز مشکلات مشابهی داشته‌اند و همه کاربران موفق به نصب آن‌ها نشده‌اند.

بروزرسانی‌های Cumulative یا تجمیعی، تمامی بروزرسانی‌های پیشین را با خود دارند و از این رو در صورتی که بروزرسانی‌های پیشین را نصب نکرده‌اید، با نصب KB۳۰۸۱۴۵۵، تمامی آن‌ها اعمال می‌شود. این بروزرسانی‌های می‌توانند با رفع مشکلات، بر طرف کردن حفره‌های امنیتی و بهبود کارایی همراه باشند اما آن طور که پیداست، فعلاً برای برخی کاربران خود یک دردسر هستند.

شهر سخت افزار