اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

نسخه 41 مرورگر فایرفاکس همراه با بهبود مدیریت حافظه رم منتشر شد

۱۶۹۲ شماره اطلاع نامه : نسخه 41 مرورگر فایرفاکس همراه با بهبود مدیریت حافظه رم منتشر شد ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ نسخه 41 مرورگر فایرفاکس همراه با بهبود مدیریت حافظه رم منتشر شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات نسخه 41 مرورگر فایرفاکس همراه با بهبود مدیریت حافظه رم منتشر شد

نسخه 41 مرورگر فایرفاکس همراه با بهبود مدیریت حافظه رم منتشر شد

امروز موزیلا نسخه پایدار مرورگر فایرفایکس 41 را عرضه کرد که با برخی قابلیت‌های جدید قابل توجه نظیر انتخاب تصویر پروفایل برای حساب کاربری و هم چنین بهبود مدیریت حافظه رم برای افزونه AdBlock Plus همراه است.

مرورگر فایرفاکس تنها به نسخه پایدار جدیدی ارتقا یافته و خبری از بروزرسانی عمده و یا چشمگیری نیست، با این حال برخی تغییرات خود به اندازه کافی برانگیزنده هستند. بر خلاف نسخه 40، این نسخه بیشتر با بهبود‌های کوچکی همراه است. یکی از قابل توجه ترین تغییرات در نسخه 41، بهبود مدیریت حافظه رم برای کاربرانی است که از افزونه محبوب Adblock Plus استفاده می‌کنند.

مرورگر فایرفاکس از مدت‌ها قبل مشکل مدیریت حافظه دارد و این مشکل به خوبی میان کاربران شناخته شده و موزیلا هنوز به طور کامل موفق به رفع آن نشده است. با این حال همین که گام‌هایی در راستای بهبود مدیریت حافظه رم برداشته شده، خود جای امیدواری برای گام‌های بزرگ‌تری در آینده است. بر اساس لیست رسمی تغییرات، اکنون کاربران قادر به انتخاب تصویر برای پروفایل خود هستند. همچنین با نسخه 41، قابلیت پیام رسانی آنی به Firefox Hello افزوده شده است.

از دیگر تغییرات می‌توان به امکان انتخاب تصاویر SVG به عنوان آیکون لیست علافمندی‌ها، غیر فعال شدن افزونه‌های بدون امضای دیجیتال، کاهش مشکل حافظه با افزونه AdBlock Plus، بهبود الگوریتم رمزگشایی تصاویر و جلوگیری از تغییر viewport با تصاویر را نام برد. همزمان تغییراتی نیز در سطح توسعه و HTML5 صورت گرفته است. با اینکه فایرفاکس 41 به طور رسمی بر روی سرور موزیلا قرار گرفته، اما هنوز به طور رسمی و به عنوان جدید‌ترین نگارش این مرورگر عرضه نشده است.

شهر سخت افزار