اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

مایکروسافت یک گام دیگر برای کنار گذاشتن Control Panel در ویندوز 10 برداشت

۱۶۹۳ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت یک گام دیگر برای کنار گذاشتن Control Panel در ویندوز 10 برداشت ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ مایکروسافت یک گام دیگر برای کنار گذاشتن Control Panel در ویندوز 10 برداشت نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات مایکروسافت یک گام دیگر برای کنار گذاشتن Control Panel در ویندوز 10 برداشت

مایکروسافت یک گام دیگر برای کنار گذاشتن Control Panel در ویندوز 10 برداشت

بر کسی پوشیده نیست که با ویندوز 10 مایکروسافت کنترل پنل سنتی ویندوز را در آینده‌ای نزدیک به طور کامل با صفحه Settings جایگزین می‌کند. Settings برای دستگاه‌های لمسی بهینه سازی شده و هدف اصلی مایکروسافت نیز از این انتقال همین است. با بیلد 10547 ویندوز 10، مایکروسافت یک گام دیگر در راستای کنار گذاشتن کنترل پنل برداشته است.

بیلد 10547 ویندوز 10 که فعلاً فقط برای حلقه سریع از کاربران ویندوز اینسایدر در دسترس است، تغییرات و بهبود‌ هایی را در رابط کاربری با خود دارد و اکنون با اغلب گزینه‌ها، کاربر به Settings هدایت می‌شود. هم اکنون اغلب بخش‌های کنترل پنل کلاسیک در ویندوز 10 به صفحه Settings منتقل شده و بسیاری از تنظمیات تنها از طریق Settings در دسترس است. اما پیش از آنکه تمامی تنظیمات و گزینه‌ها به Settings منتقل شوند، می‌بایست نخست مایکروسافت تغییراتی را در همین راستا به مرور اعمال کند.

پیش تر در صفحه Personalization یا شخصی سازی، هنگامی که بر روی انتخاب تصویر پس زمینه و رنگ‌ها کلیک می‌کردید، تنظیمات به‌‌ همان سبک کلاسیک کنترل پنل نمایش داده می‌شدند. اما اکنون و با بیلد 10547، با انتخاب گزینه‌ های مذکور شما به منوی جدیدی در صفحه Settings منتقل می‌شوید و تغییرات از آنجا قابل انجام است. بنابراین مایکروسافت یک گام دیگر در راستای مهاجرت از کنترل پنل به Settings برداشته است.

منوی PC settings جدید نه تنها چیدمان بهتری دارد و نسبت به کنترل پنل کلاسیک استفاده از آن آسان‌تر است، بلکه از رابط لمسی تبلت‌ها و نمایشگرهای لمسی نیز پشتیبانی می‌کند. هدف اصلی مایکروسافت از این حرکت، استفاده آسان‌تر ویندوز 10 بر روی وسائل مجهز به نمایشگر لمسی و ایجاد تجربه‌ای یکسان بر روی دستگاه‌های مختلف است. با این حال هنوز مایکروسافت باید کارهای زیادی را برای انتقال تمامی تنظیمات به settings انجام دهد و انتظار می‌رود طی چند ماه آینده، کنترل پنل از ویندوز 10 به طور کامل کنار گذاشته شود.

شهر سخت افزار