اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

پرچمدار آتی انویدیا با حافظه HBM2 به فاز آزمایش رسیده است

۱۶۹۵ شماره اطلاع نامه : پرچمدار آتی انویدیا با حافظه HBM2 به فاز آزمایش رسیده است ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ پرچمدار آتی انویدیا با حافظه HBM2 به فاز آزمایش رسیده است فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات پرچمدار آتی انویدیا با حافظه HBM2 به فاز آزمایش رسیده است

پرچمدار آتی انویدیا با حافظه HBM2 به فاز آزمایش رسیده است

به گزارش برخی منابع، پرچمدار آتی پردازنده‌های گرافیکی انویدیا با اسم رمز GP100 وارد مرحله آزمایش شده است. در این مرحله تعداد محدودی از تراشه‌ها برای شرکای تجاری انویدیا به منظور تست و بررسی ارسال می‌شوند.

این تراشه‌ها در فرودگاه و در حین ارسال برای انویدیا به ثبت رسیده‌اند. به گفته وب سایت 3DCenter، این تراشه GP100 نام دارد و مبتنی بر معماری آتی Pascal است. GP100 از 17 میلیارد ترانزیستور تشکیل شده و با فناوری +FinFET و توسط خط تولید 16 نانومتری TSMC تولید می‌شود. این تراشه مجهز به نسل دوم از تراشه‌های HBM یا HBM2 است. با بکارگیری HBM2، می‌توان انتظار کارت‌های گرافیکی حداکثر مجهز به 32 گیگابایت حافظه ویدئویی را داشت. با این حال احتمالاً پرچمدار آتی انویدیا به 16 گیگابایت از این نسل از تراشه‌های حافظه مجهز باشد. انویدیا در نظر دارد تا با نسل آتی پردازنده‌های گرافیکی خود، 60 تا 90 درصد کارایی بیشتری را نسبت به GTX TITAN-X ارائه کند.

شهر سخت افزار