اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

ایسوس تولید کننده شماره یک لپ‎تاپ گیمینگ در جهان شد

۱۶۹۹ شماره اطلاع نامه : ایسوس تولید کننده شماره یک لپ‎تاپ گیمینگ در جهان شد ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ایسوس تولید کننده شماره یک لپ‎تاپ گیمینگ در جهان شد لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات ایسوس تولید کننده شماره یک لپ‎تاپ گیمینگ در جهان شد

ایسوس تولید کننده شماره یک لپ‎تاپ گیمینگ در جهان شد

افزون بر جایگاه ایسوس در میان تولید کنندگان بر‌تر مادربردهای رده بالا، کارت‌های گرافیک و نمایشگر‌های مخصوص گیمینگ، این کمپانی اکنون افتخار بر‌ترین تولید کننده لپ تاپ‌های گیمینگ در جهان را به دست آورده و در نیمه نخست سال میلادی جاری، بیشترین فروش را میان لپ تاپ‌های گیمینگ داشته است.

بر کسی پوشیده نیست که ایسوس جزو بر‌ترین تولید کنندگان سخت افزارهای دسکتاپ است اما آمار فروش لپ تاپ‌های گیمینگ، برای اولین بار از موفقیت این کمپانی در این حوزه خبر می‌دهد. بر اساس آمار ارائه شده از سوی DigiTimes، ا 40 درصد لپ تاپ‌های مجهز به پردازنده گرافیکی 950M، 960M، 970M و 980M که طی نیمه نخست سال میلادی جاری به فروش رفته‌اند، ساخت ایسوس بوده‌اند. در طول این مدت Lenovo در جایگاه دوم و MSI در جایگاه سوم قرار دارند که تنها 15% لپ تاپ‌های گیمینگ را به خود اختصاص داده‌اند. Acer نیز با 11 درصد، جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است.

در حالی ایسوس پر فروش‌ ترین سازنده لپ تاپ‌های گیمینگ اعلام شده که گزارش مذکور دارای جزئیات زیادی نیست و مشخص نشده که کدام لپ تاپ‌ها در دسته گیمینگ جای گرفته‌اند. بسیاری از لپ تاپ‌هایی که به پردازنده‌های گرافیکی GeForce GTX 950M و GeForce GTX 960M مجهز هستند، پتانسیل گیمینگ بالایی دارند، این در حالی است که لپ تاپ‌های مخصوص گیمینگ غالباً به پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند‌تر GeForce GTX 970M/980M مجهز هستند. هم زمان قدرتمند‌ترین لپ تاپ گیمینگ لنوو از پردازنده گرافیکی GeForce GTX 860M بهره می‌گیرد اما لپ تاپ گیمینگ محسوب نمی‌شود.

ظاهراً عامل اصلی اختلاف زیاد میان فروش این غول‌هایی آسیایی، به بازارهای هدف آن‌ها بر می‌گردد. Lenovo بر بازار چین متمرکز است اما Acer و MSI محصولات خود را بر بازار اروپا متمرکز کرده‌اند. در این میان ایسوس بیشترین فروش را داشته، چرا که لپ تاپ‌های گیمینگ خود را در سراسر جهان به فروش می‌رساند و تنها بر روی بازار خاصی متمرکز نمی‌شود.

شهر سخت افزار