اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

فروش ویندوز 10 فرا‌تر از حد انتظار بوده است

۱۷۰۵ شماره اطلاع نامه : فروش ویندوز 10 فرا‌تر از حد انتظار بوده است ۱۳۹۴/۰۷/۰۵ فروش ویندوز 10 فرا‌تر از حد انتظار بوده است نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات فروش ویندوز 10 فرا‌تر از حد انتظار بوده است

فروش ویندوز 10 فرا‌تر از حد انتظار بوده است

مایکروسافت ویندوز 10 را در روز 7 مرداد همراه با دستگاه‌های مختلفی که مجهز به این سیستم عامل جدید بودند معرفی کرد تا کاربران انتخاب‌های زیادی مقابل خود داشته باشند و نهایتاً به افزایش تمایل برای ارتقا بیانجامد. اکنون طبق گزارش‌ها مایکروسافت بیش از آنچه که تصور می‌شد در این کار موفق شده و ظرف کمتر از 2 ماه از عرضه آن، ویندوز 10 فروش بسیار خوبی داشته است.

بر اساس آمار گردآوری شده از 28 فروشگاه خرده فروشی کامپیو‌تر در ایلات متحده، به گفته 17 درصد آن‌ها فروش این سیستم عامل فرا‌تر از انتظار‌ها بوده است. در کنار افزایش فروش ویندوز 10، تنوع کامپیوترهای شخصی در فروشگاه‌ها کاهش یافته که می‌تواند نشان از فروش بسیار خوب تبلت‌ها باشد. با ویندوز 10، مایکروسافت به طور هم زمان بر روی محصولات مختلفی تمرکز کرده است و تنها کامپیوترهای شخصی را در بر نمی‌گیرد. ویندوز 10 با قابلیت‌ها و بهینه سازی‌های متعددی برای تبلت‌ها همراه است و همین تغییرات می‌توانند نقش اساسی در افزایش تقاضا برای تبلت‌ها داشته باشند.

مایکروسافت به تازگی آمار جدیدی از میزان استقبال از ویندوز 10 منتشر نکرده است اما در آخرین آمار ارائه شده، 75 میلیون کامپیو‌تر شخصی تا اوایل ماه سپتامبر به این سیستم عامل جدید ارتقا یافته بودند. بر اساس همین آمار انتظار می‌رود تا پایان ماه سپتامبر این مقدار به 100 میلیون کامپیو‌تر برسد و حتی به اعتقاد تحلیلگران، با رفع مشکلات ناسازگار در ارتقای به ویندوز 10، اکنون استقابل از این سیستم عامل می‌تواند بیش از پیش باشد. مایکروسافت به منظور اطمینان از یک تجربه راضی کننده از ارتقا به ویندوز 10، این سیستم عامل جدید را به یکباره عرضه نکرد.

شهر سخت افزار