اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بهره گیری از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند انویدیا در پلتفرم Azure

۱۷۰۸ شماره اطلاع نامه : بهره گیری از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند انویدیا در پلتفرم Azure ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ بهره گیری از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند انویدیا در پلتفرم Azure فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بهره گیری از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند انویدیا در پلتفرم Azure

بهره گیری از پردازنده‌های گرافیکی قدرتمند انویدیا در پلتفرم Azure

انویدیا امروز اعلام کرد از این پس مایکروسافت برنامه‌های گرافیکی حرفه‌ای و توانایی‌های محاسباتی قدرت یافته توسط پردازنده‌های گرافیکی این کمپانی را تحت پلتفرم cloud به مشتریان در سراسر جهان ارائه می‌کند. با این همکاری، شرکت‌های ارائه دهنده نرم افزارهای محاسباتی و گرافیکی پیچیده نظیر Autodesk، می‌توانند محصولات خود را به صورت مجازی و تحت فضای cloud ارائه کنند.

مزیت این کار دست یابی به قدرت پردازشی بسیار بالا با هر سیستمی و بدون نیاز به تهیه سخت افزارهای گران قیمت است. برای اولین بار شرکت‌های ارائه دهنده نرم افزار‌ها و خدمات محاسباتی و گرافیکی پیچیده می‌توانند با بکارگیری قدرت پردازشی پردازنده‌های گرافیکی Quadro انویدیا و شتاب دهی سخت افزاری، خدمات خود را تحت پلتفرم Azure به مشتریان خود ارائه کنند.

در حالت نرم افزار‌ها و خدماتی که به سخت افزار‌ها و سیستم‌های قدرتمندی نیز دارند، توسط دیتاسنتر‌ها و کامپیوترهای قدرتمند مایکروسافت از طریق اینترنت به کاربران ارائه می‌شوند و برای دست یابی به کارایی بالا، دیگر نیازی به سخت افزارهای گران قیمت نیست. با افزوده شدن پلتفرم شتاب دهی Tesla و پردازنده گرافیکی قدرتمند Tesla K80، اAzure به مشتریان خود قدرت پردازشی و محاسباتی هم سطح با ابر کامپیوتر‌ها را ارائه می‌کند.

پلتفرم Tesla که هم اکنون برخی ابر کامپیوترهای دنیا قدرت خود را از آن می‌گیرند، کارایی بسیار بالا‌تر را نسبت به تنها استفاده از پردازنده‌های مرکزی ارائه می‌کند و هم زمان از نظر مصرف انرژی نیز باعث افزایش بهره وری می‌شود. با بکارگیری فناوری GRID، شرکت‌های نظیر Autodesk و Esri می‌توانند محصولات و خدمات خود را که به قدرت پردازشی بالایی وابسته هستند را تنها از طریق پلتفرم cloud به مشتریان خود ارائه کنند.

شهر سخت افزار