اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

ویندوز 10 بر روی بیش از 100 میلیون سیستم نصب شده است

۱۷۱۱ شماره اطلاع نامه : ویندوز 10 بر روی بیش از 100 میلیون سیستم نصب شده است ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ ویندوز 10 بر روی بیش از 100 میلیون سیستم نصب شده است نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات ویندوز 10 بر روی بیش از 100 میلیون سیستم نصب شده است

ویندوز 10 بر روی بیش از 100 میلیون سیستم نصب شده است

مایکروسافت کمتر از دو ماه پیش نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را به صورت رسمی منتشر کرد. حال ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که این نسخه از ویندوز روی بیش از ۱۰۰ میلیون سیستم در سراسر جهان نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مایکروسافت، ویندوز ۱۰ با گذشت کمتر از دو ماه از زمان انتشار این نسخه بر روی بیش از ۱۰۰ میلیون سیستم نصب شده است. در مقایسه با آخرین آمار ارائه شده که مربوط به یک ماه پس از عرضه‌ی این نسخه از ویندوز است، شاهد افزایش ۲۵ میلیونی در تعداد ابزار های مبتنی بر ویندوز ۱۰ هستیم. این کمپانی ۳۰ روز پس از انتشار نسخه‌ی رسمی ویندوز اعلام کرد که ویندوز ۱۰ روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه گجت نصب شده است.

اصلی‌ترین دلیل برای رشد میزان استفاده از ویندوز ۱۰ را باید در استراتژی در پیش گرفته شده توسط مایکروسافت جستجو کرد. یقینا امکان دانلود و بروزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ توسط کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ در کنار بهبود وضعیت عملکرد این سیستم‌عامل باعث شده تا کاربران برای بروزرسانی سیستم خود مصمم‌تر از پیش باشند. هر چند ویندوز ۱۰ شاهد رشد خوبی است، اما بر اساس آخرین آمارها این نسخه از سیستم‌ عامل ویندوز تنها ۵ درصد از آمار را به خود اختصاص داده است. در مقابل ویندوز ۷ بیش از ۵۰ درصد آمار ویندوزهای نصب شده را به خود اختصاص داده است.

اخیرا اعلام شد که مایکروسافت برای بالا بردن نفوذ ویندوز ۱۰ در کشور چین با کمپانی بیدو در این کشور همکاری خواهد کرد. انتظار می‌رود این همکاری منجر به افزایش هرچه بیشتر آمار استفاده از ویندوز ۱۰ در آینده‌ شود. گمانه‌‌زنی‌ها افزایش تعداد کاربران ویندوز ۱۰ در کشور چین را بسیار بالا پیش‌بینی می‌کنند. پیش از این مایکروسافت به دلیل زیر پا گذاشتن حقوق مولف حضور چندان موفقی در بازار چین نداشت. انتظار می‌رود مایکروسافت با عرضه‌ی انواع محصولات مبتنی بر ویندوز ۱۰ و معرفی سرفیس پرو ۴ طی مراسمی که ۱۴ مهرماه برگزار خواهد شد، در آستانه‌ی تعطیلات سال نوی میلادی سهم ویندوز ۱۰ در میان نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل ویندوز را بیش از پیش افزایش دهد.

زومیت