اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

ایده‌های جذاب اپل برای یک انگشتر هوشمند

۱۷۲۱ شماره اطلاع نامه : ایده‌های جذاب اپل برای یک انگشتر هوشمند ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ ایده‌های جذاب اپل برای یک انگشتر هوشمند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات ایده‌های جذاب اپل برای یک انگشتر هوشمند

ایده‌های جذاب اپل برای یک انگشتر هوشمند

پتنتی که پیش از این اپل آن را در ماه آوریل به عنوان یک دروغ سیزده منتشر کرده بود روز گذشته به صورت رسمی از سوی سایت USPTO منتشر شد. این پتنت نشان می دهند که ممکن است روزی خبرهای تازه ای را در مورد ابزار پوشیدنی جدید اپل با نام Apple iRing بشنویم. این ابزار می تواند بسیاری از امکانات موجود بر روی دیگر وسایل قابل حمل را به راحتی در اختیار کاربران قرار دهد. در ادامه به جزییات بیشتر این طرح جدید خواهیم پرداخت.

از تصاویر منتشر شده می توان حدس زد که این ابزار پوشیدنی دارای یک صفحه نمایش لمسی به اندازه یک بند انگشت است و با میکروفونی که در درون خود جای داده است می تواند به راحتی ارتباط کاربران را با Siri، دستیار اختصاصی اپل بر قرار کند. از طرفی بنا به اطلاعات منتشر شده این ابزار از یک باتری قابل شارژ نیز برخوردار است. این انگشتر هوشمند می تواند برای کنترل از راه دور بازی ها و همچنین فعال کردن شاتر دوربین های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

کنترل نشانگر ماوس هنگامی که در نزدیکی یک کامپیوتر قرار دارید نیز می تواند دیگر کاربرد این انگشتر باشد. علاوه بر این، اپل قصد دارد با قرار دادن یک سنسور تشخیص اثر انگشت بر روی iRing، آن را برای استفاده در سیستم پرداخت Apple Pay نیز آماده کند. اپل در هنگام معرفی این پتنت به حضور یک دوربین هم در بعضی از نسخه های آن اشاره کرده است. از آن جایی که این تصاویر مربوط به ایده های اولیه برای تولید این محصول هستند، ممکن است iRing نهایی چیزی شبیه به این تصاویر نباشد.

شهر سخت افزار