اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

خرید افزونه AdBlock Plus از سوی خریداری مرموز و آینده‌ای مبهم

۱۷۲۳ شماره اطلاع نامه : خرید افزونه AdBlock Plus از سوی خریداری مرموز و آینده‌ای مبهم ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ خرید افزونه AdBlock Plus از سوی خریداری مرموز و آینده‌ای مبهم نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات خرید افزونه AdBlock Plus از سوی خریداری مرموز و آینده‌ای مبهم

خرید افزونه AdBlock Plus از سوی خریداری مرموز و آینده‌ای مبهم

AdBlock یا AdBlock Plus افزونه بسیار محبوبی برای مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس است که از بارگذاری و نمایش تبلیغات آزار دهنده در صفحات وب جلوگیری می‌کند. اکنون مشخص شده این افزونه محبوب بی‌سر و صدا به فروش رسیده اما مالک جدید آن مشخص نیست. اولین تغییر پس از این واگذاری مرموز، به شرکت‌های تبلیغاتی این امکان را می‌دهد که با پرداخت مبالغی، تبلیغات آن‌ها نادیده گرفته و مسدود نشوند.

از مدت ها قبل AdBlock به دلیل کاهش درآمد شرکت های تبلیغاتی در فضای اینترنت، آماج انتقادات گسترده ای قرار گرفته بود و حتی احتمال خرید و نابودی آن از سوی شرکت های تبلیغاتی مطرح می‎شد. AdBlock که روزی مانع از نمایش تبلیغات آزار دهنده می‌شد، اکنون تغییری بنیادین را اعلام داشته و از این پس شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند با پرداخت مبالغی، در لیست سفید AdBlock قرار گیرند و دیگر تبلیغات آن‌ها مسدود نشود.

با این حال آنچه که بیش از هر چیزی باعث نگرانی می‌شود، عدم شفافیت در واگذاری AdBlock است. درخواست‌ها برای اعلام صاحب جدید AdBlock بی‌پاسخ مانده و کاربران را با ابهامات زیادی مواجه کرده است. عدم شفافیت در کنار قوانین جدید، به این کمپانی امکان کسب درآمد هنگفتی را از طریق نادیده گرفتن تبلیغات می‌بخشد و بیش از هر چیزی آینده AdBlock را به سمت نا معلومی پیش می‌برد.

شهر سخت افزار