اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

ابداع باتری هوشمند لپ تاپ توسط مایکروسافت

۱۷۲۶ شماره اطلاع نامه : ابداع باتری هوشمند لپ تاپ توسط مایکروسافت ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ ابداع باتری هوشمند لپ تاپ توسط مایکروسافت لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات ابداع باتری هوشمند لپ تاپ توسط مایکروسافت

ابداع باتری هوشمند لپ تاپ توسط مایکروسافت

بخش پژوهشی کمپانی مایکروسافت گونه جدیدی از باتری‌های لپ تاپ را توسعه داده است که نه تنها نحوه استفاده کاربر از دستگاه را تحلیل می‌کند، بلکه باعث افزایش دوام باتری نیز می‌شود. این باتری دارای بخشی نرم افزاری است که با تحلیل پارامترهای مختلف و اتخاذ تدابیر خاص، حداکثر بهره وری و دوام را ارائه می کند.

اساس کار این سیستم باتری به این صورت است که توان مناسبی را بر اساس نحوه استفاده کاربر از دستگاه، به آن ارائه می‌کند و باعث افزایش دوام باتری می‌شود. باتری‌های معمولی همواره به صورت یکسانی توان خود را در اختیار دستگاه‌ها می‌گذارند که با اتلاف انرژی همراه است، اما در سیستم جدید مایکروسافت، هنگام استفاده‌های مختلف از دستگاه، بخش خاصی از باتری وظیفه تامین توان مورد نیاز دستگاه را بر عهده می‌گیرد.

در این نوع از باتری‌ها فقط از یک نوع سلول باتری استفاده نمی‌شود و به منظور ارائه کارایی بهتر در سناریوهای مختلف، در‌‌ همان باتری چندین نوع باتری مختلف به خدمت گرفته می‌شود که هر یک برای شرایط خاصی مناسب هستند. مایکروسافت سیستم ابداعی خود را چنین شرح می‌دهد: "این سیستم چندین نوع باتری مختلف را با هم ترکیب می‌کند که هر یک از آن‌ها برای یک استفاده خاص بهینه هستند و همگی در یک سیستم واحد به خدمت گرفته می‌شوند. این سیستم در تعامل با سیستم عامل به بررسی استفاده کاربر از دستگاه می‌پردازد. برای نمونه آیا کاربر به یک سند ورد نگاه می‌کند و یا مشغول ویرایش ویدئو است، در هر یک از این حالت‌ها باتری با بالا‌ترین بهره وری استفاده می‌شود."

این نوع باتری جدید از یادگیری ماشین برای تحلیل و یافتن الگوهای استفاده کاربر از دستگاه بهره می‌گیرد. برای نمونه اگر کاربر هر روز پیش از یک ارائه باتری دستگاه را به مدت 15 دقیقه شارژ می‌کند، این سیستم متوجه نیاز کاربر به شارژ سریع می‌شود و باتری با سرعت شارژ و دوام بیشتر را به خدمت می‌گیرد. به گفته مایکروسافت، این سیستم هوشمند را می‌توان در اسمارت فون‌ها نیز به خدمت گرفت، با این حال هنوز در مرحله توسعه به سر می‌برد و از این رو احتمالاً فاصله زیادی با بکارگیری آن داشته باشیم.

شهر سخت افزار