اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گیگابایت کارت گرافیک GTX980 را با خنک کننده مایع عرضه می‌کند

۱۷۳۴ شماره اطلاع نامه : گیگابایت کارت گرافیک GTX980 را با خنک کننده مایع عرضه می‌کند ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ گیگابایت کارت گرافیک GTX980 را با خنک کننده مایع عرضه می‌کند فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گیگابایت کارت گرافیک GTX980 را با خنک کننده مایع عرضه می‌کند

گیگابایت کارت گرافیک GTX980 را با خنک کننده مایع عرضه می‌کند

جدید‌ ترین کارت گرافیک معرفی شده گیگابایت، مدل GTX980 WAOC است که از یک برد و چیپ گرافیکی GTX980 و یک خنک کننده‌ی مایع که پیش از این در مجموعه GIGABYTE WaterForce به کار رفته بود، تشکیل شده است.

همانند دیگر کارت های GTX980، این کارت نیز بر پایه معماری 28 نانومتری، 4 گیگابایت حافظه گرافیکی GDDR5، پشتیبانی DirectX12 و پهنای باند 256 بیتی ساخته شده است که با بهره مندی از خروجی‌های متعدد، توانایی پردازش 4 تصویر همزمان را دارا می‌باشد.
 

ویژگی‌های منحصر به فرد GIGABYTE GTX980 WAOC:

ست خنک کننده مایع این کارت گرافیک به صورت لوپ بسته بوده و با داشتن یک بلاک ویژه (Full Cover Block)، قابلیت گرماگیری از پردازنده گرافیکی، چیپ‌های حافظه و ماسفت‌ها را دارد که به منظور نصب و استفاده راحت به صورت سر هم شده عرضه می‌شود. در ساخت این کارت گرافیک از فناوری SOC GPU Gauntlet استفاده شده که امکان انتخاب پردازنده‌های دستچین شده و با کیفیت‌تر را برای این محصول میسر ساخته که باعث توانایی اورکلاکینگ بالاتری خواهد شد. فناوری GIGABYTE Flex به کار رفته در این کارت گرافیک می‌تواند به طور خوکار تمامی نمایشگر‌های متصل به خروجی‌های کارت گرافیک را شناسایی کرده کرده و یک تصویر واحد را به صورت چینش چهار نمایشگره پردازش کند تا تجربه استفاده از رزولوشن‌های عریض و فوق عریض را برای کاربران امکان پذیر سازد.
 

برخی ویژگی ها:

  • مجموعه فناوری‌ها و امکانات به کار رفته در این محصول، زمینه ساز ویژگی‌های زیر خواهد شد
  • دمای کاری پایین‌تر به دلیل استفاده از خنک کننده مایع و فناوری Ultra Durable
  • قابلیت اورکلاک بالا با استفاده از چیپ گرافیکی دستچین شده و مدار تغذیه اختصاصی
شهر سخت افزار