اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

آغاز فروش ماژول‌های حافظه AMD Radeon R7 DDR4 برای پلتفرم رقیب

۱۷۴۵ شماره اطلاع نامه : آغاز فروش ماژول‌های حافظه AMD Radeon R7 DDR4 برای پلتفرم رقیب ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ آغاز فروش ماژول‌های حافظه AMD Radeon R7 DDR4 برای پلتفرم رقیب فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات آغاز فروش ماژول‌های حافظه AMD Radeon R7 DDR4 برای پلتفرم رقیب

آغاز فروش ماژول‌های حافظه AMD Radeon R7 DDR4 برای پلتفرم رقیب

در اقدامی دور از انتظار، AMD فروش ماژول‌های حافظه Radeon DDR4 خود را در حالی که هیچ یک از پردازنده‌ها و پلتفرم‌های فعلی این کمپانی از ماژول‌های حافظه DDR4 پشتیبانی نمی‌کنند، آغاز کرده است. از این رو به نظر می‌رسد این ماژول‌ها برای پردازنده‌ها و پلتفرم‌های رقیب آماده شده‌اند. در حال حاضر تنها پردازنده‌های Skylake و Haswell-E اینتل از ماژول‌های DDR4 پشتیبانی می‌کنند.

ماژول‌های حافظه AMD Radeon R7 DDR4 در کیت‌های دو کاناله 8 گیگابایتی ارائه می‌شوند و در هر یک از فرکانس‌های 2133 مگاهرتز و 2400 مگاهرتز هر دو با تایمینگ CL15 ارائه می‌شوند و برای پردازنده‌های Skylake و چیپ ست Z170 اینتل مناسب به نظر می‌رسند. هنوز مشخص نیست که ماژول‌های مذکور از فناوری XMP پشتیبانی کنند و این احتمال مطرح است که AMD پیکربندی اختصاصی خود را به خدمت گیرد. در این حالت این ماژول‌ها برای پلتفرم اینتل نیز بر انگیزنده به نظر نمی‌رسند.

ماژول‌های DDR4 Radeon افزون بر سازگاری با پلتفرم فعلی اینتل، با پلتفرم آتی خود AMD شامل پردازنده‌های آتی «Bristol Ridge» و «Summit Ridge» مبتنی بر دو معماری ریز پردازنده «Excavator» و «Zen» نیز قابل استفاده خواهند بود، با این حال با توجه به ماژول‌های سریع‌تر و بهتری که هم اکنون در دسترس هستند، هیچ مزیت بر انگیزنده‌ای به چشم نمی‌خورد. ماژول‌های Radeon R7 DDR4 هم اکنون تنها در برخی فروشگاه‌های آلمان در دسترس هستند و حتی در وب سایت AMD نیز یافت نمی‌شود.

شهر سخت افزار