اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

ایسوس مادربرد Maximus VIII Extreme را معرفی کرد

۱۷۵۶ شماره اطلاع نامه : ایسوس مادربرد Maximus VIII Extreme را معرفی کرد ۱۳۹۴/۰۷/۱۸ ایسوس مادربرد Maximus VIII Extreme را معرفی کرد کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات ایسوس مادربرد Maximus VIII Extreme را معرفی کرد

ایسوس مادربرد Maximus VIII Extreme را معرفی کرد

با اینکه مدت زیادی از معرفی و عرضه مادربردهای سری Maximus VIII از سوی جمهوری خلق گیمرهای ایسوس (ROG) می‌گذرد، اما هنوز هم عده زیادی و به طور خاص خوره‌های سخت افزار منتظر ورود با شکوه پرچمدار مادربردهای مبتنی بر سوکت LGA1151 این کمپانی هستند. اکنون ایسوس ROG Maximus VIII Extreme را برای خوره‌های سخت افزار و گیمینگ معرفی کرده است.

اگر از علاقمندان به مادربردهای ایسوس هستید، احتمالاً می‌دانید که این کمپانی هیچ‌گاه Z97 Maximus VII Extreme را معرفی نکرد، اما اکنون و با چیپ ست Z170، یک بار دیگر شاهد بازگشت با شکوه سری Extreme هستیم. در سمت راست سوکت پردازنده چهار شکاف حافظه DDR4 جای گرفته که حداکثر می‌توان 64 گیگبایت حافظه DDR4 را با فرکانس 3866 مگاهرتز نصب کرد. برای پیکربندی کارت گرافیک نیز چهار شکاف PCI-Express 3.0 x16 تعیبه گردیده که البته تنها یکی از آن‌ها از 16 خط ارتباطی کامل بهره می‌گیرد. همچنین دو شکاف توسعه PCIe Express 3.0 x دیگر نیز تعیبه گردیده است. بدون شک به عنوان عضوی از سری Extreme، این مادربرد دارای قابلیت‌های متنوعی برای اورکلاکینگ و گیمینگ است.

ایسوس در ساخت این سری از محصولات خود بهترین اجزا و فناوری‌ها را به خدمت می‌گیرد و می‌توان گفت گلچینی از بهترین‌های ایسوس کنار هم قرار گرفته است. در کنار بازگشت عضو جدیدی از سری Extreme، ایسوس مادربرد جدیدی به نام Maximus VIII Impact نیز معرفی کرده است. این مادربرد در فرم فاکتور Mini-ITX طراحی گردیده و برای سیستم‌های گیمینگ کوچک اما قدرتمند مناسب است. شاید ساخت مادربرد مبتنی بر چیپ ست Z170 در فرم فاکتور Mini-ITX امری معمول باشد، اما Maximus VIII Impact از ماژول‌هایی با فرکانس 4133 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند. بدون شک همانند همیشه امکان اورکلاک و دست یابی به فرکانس‌های بالا‌تر نیز وجود دارد.

شهر سخت افزار