اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

جزییاتی جدید از ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum

۱۷۵۸ شماره اطلاع نامه : جزییاتی جدید از ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ جزییاتی جدید از ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات جزییاتی جدید از ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum

جزییاتی جدید از ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum

ایسوس طی کنفرانسی مطبوعاتی به معرفی برخی محصولات جدید از سری ROG (جمهوری خلق گیمر‌ها) پرداخت که به طور خاص برای خوره‌های سخت افزار و اورکلاکینگ طراحی شده‌اند. کارت گرافیک Asus ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum یکی از محصولات پیش روی ایسوس است که تنها برای تحقق یک هدف طراحی شده و آن اورکلاک و اورکلاک بیشتر است.

با اینکه ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum هنوز به طور رسمی معرفی نشده، اما اکنون جزئیات بیشتری از پرچمدار کارت‌های گرافیک ایسوس داریم. این کارت گرافیک مبتنی بر برد PCB با طراحی کاملاً سفارشی و با 14 فاز رگولاتور ولتاژ است که به گفته ایسوس امکان اورکلاک در فرکانس‌های بالا‌تر را در کنار پایداری بیشتر به اورکلاکر‌ها و به منظور دست یابی به رکوردهای بالا‌تر می‌بخشد. ایسوس در ساخت کارت‌های گرافیک سری Matrix پردازنده‌های گرافیکی با کیفیت و پتانسیل اورکلاک بیشتر را دست چین می‌کند و تنها بهترین تراشه‌ها به خدمت گرفته می‌شوند. با این حال هنوز فرکانس پیش فرض جدید‌ترین عضو از این سری مشخص نیست.

به منظور خنک نگه داشتن این کارت، ایسوس گونه سفارشی از خنک کننده DirectCU II با لوله‌های ناقل حرارت مسی 10 میلی متری بکار گرفته است. این لوله‌ها به رنگ مشکی در آمده‌اند تا با رنگبندی محفظه فن‌ها جلوه زیباتری داشته باشند. شاید تصور کنید که این خنک کننده در مقایسه با خنک کننده‌های بزرگ‌تر و مجهز به سه فن چیزی برای گفتن ندارد، اما نباید فراموش کرد که ROG Matrix GTX 980 Ti Platinum برای رکورد آفرینی خلق شده و به منظور دست یابی به آن، تنها نیتروژن مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایسوس به همین منظور برد PCB را به مدار گرمکن مجهز کرده که از یخ زدن اجزای آن تحت خنک سازی با نیتروژن مایع جلوگیری می‌کند. در کنار برفک زدای برد PCB، ایسوس بایوس پشتیبانی را نیز در این کارت به خدمت گرفته که در مواقع بروز خطا حین اورکلاکینگ شدید، به صورت خودکار پروفایل پیش فرض را به بایوس اصلی تزریق می‌کند و مانع از وقفه می‌شود. ماه سپتامبر ایسوس تصویری از این کارت گرافیک را با رنگ بندی جدیدی منتشر کرده بود اما اکنون به نظر می‌رسد که یکبار دیگر شاهد رنگ بندی سرخ و مشکی همیشگی سری Matrix خواهیم بود.

شهر سخت افزار