اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

اتمام موجودی گران قیمت‌ ترین لپ تاپ مایکروسافت

۱۷۶۷ شماره اطلاع نامه : اتمام موجودی گران قیمت‌ ترین لپ تاپ مایکروسافت ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ اتمام موجودی گران قیمت‌ ترین لپ تاپ مایکروسافت لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات اتمام موجودی گران قیمت‌ ترین لپ تاپ مایکروسافت

اتمام موجودی گران قیمت‌ ترین لپ تاپ مایکروسافت

لپ تاپ Surface Book، جدید‌ترین تلاش مایکروسافت در صنعت سخت افزار و البته یک رقیب واقعی برای سری MacBook اپل است، بنابراین انتظار می‌رود که با استقبال چشمگیری مواجه شود. با اینکه هنوز این محصول عرضه نشده، اما پیش خرید‌ آن در اغلب فروشگاه‌ها با کمبود موجودی مواجه است و به نظر می‌رسد که استقبال بسیار خوبی را تجربه می‌کند.

طبق خبر‌ها، موجودی گران قیمت‌ترین پیکربندی Surface Book تنها با گذشت یک هفته از رونمایی و دو هفته مانده به عرضه آن، به اتمام رسیده است. البته مشخص نیست که حجم تولید پایین بوده و یا با استقبال بی‌نظیری همراه بوده است. اگر زمان بندی مایکروسافت به درستی پیش برود که البته تاخیر نیز دور از انتظار نیست، روز 26 اکتبر Surface Book به آنهایی که دست به پیش خرید زده‌اند، تحویل می‌گردد.

رده بالا‌ترین و گران قیمت‌ ترین پیکربندی Surface Book با 512 گیگابایت حافظه ذخیره سازی از نوع SSD، پردازنده Core i7، ا16 گیگابایت حافظه رم و پردازنده گرافیکی مجزای انویدیا 2699 دلار قیمت دارد و همین مدل نیز با اتمام موجودی همراه بوده است. در حالی که اتمام موجودی رده بالا‌ترین پیکربندی Surface Book می‌تواند به دلیل استقبال بالا باشد، اما هم زمان می‌تواند به دلیل محدودیت در تولید اولیه نیز باشد، به خوبی می‌دانیم که اغلب سازندگان معمولاً محصولات گران قیمت جدید را با احتیاط بالایی تولید و سپس با تحلیل بازخوردهای اولیه، حجم تولید انبوه آن را تعیین می‌کنند.

از آنجایی که مایکروسافت هیچگونه آماری ارائه نکرده، در این مورد خاص مشخص نیست که عامل اصلی اتمام موجودی کدام یک از دو دلیل مورد اشاره است اما انتظار می‌رود که طی هفته‌های آینده، دوباره موجود شود. هم زمان رده بالا‌ترین پیکربندی Surface Book با 1 ترابایت حافظه ذخیره سازی SSD نیز در راه است که قیمت بالاتری خواهد داشت.

شهر سخت افزار