اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

بیلد 10565 ویندوز 10 با قابلیت‌ها و بهبودهای جدیدی منتشر شد

۱۷۷۰ شماره اطلاع نامه : بیلد 10565 ویندوز 10 با قابلیت‌ها و بهبودهای جدیدی منتشر شد ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ بیلد 10565 ویندوز 10 با قابلیت‌ها و بهبودهای جدیدی منتشر شد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات بیلد 10565 ویندوز 10 با قابلیت‌ها و بهبودهای جدیدی منتشر شد

بیلد 10565 ویندوز 10 با قابلیت‌ها و بهبودهای جدیدی منتشر شد

مایکروسافت بیلد 10565 از ویندوز 10 را برای حلقه سریع از کاربران شرکت کننده در برنامه ویندوز اینسایدر منتشر کرد تا جدید‌ ترین تغییرات و قابلیت‌ها را پیش از نسخه نهایی تجربه کنند.

اولین تغییر جدید در این بیلد، اضافه شدن اپلیکیشن پیام رسانی Skype است که به گفته خود مایکروسافت، «تماس و پیام رساتی رایگان را برای کاربران Skype بر روی اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها از طریق شبکه موبایل و یا وای فای» ممکن می‌کند. مایکروسافت هم زمان ویندوز 10 موبایل را برای استفاده آسان از این قابلیت و پاسخ دادن تنها از طریق یک کلیک بر روی اعلان مربوط به پیام‌ها و تماس‌های دریافتی در action center بهبود می‌بخشد.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید این بیلد به مرورگر Edge مربوط می‌شود که اکنون امکان پیش نمایش تب‌ها بدون نیاز به سویچ به آن‌ها را فراهم می‌کند. این قابلیت جدید در بیلد‌های درز یافته پیشین نیز به چشم می‌خورد اما اکنون به صورت رسمی اضافه شده است. مایکروسافت در این بیلد امکان همگام سازی مرورگر Edge از طریق حساب کاربری بر روی دستگاه‌های مختلف مبتنی بر ویندوز 10 را ممکن کرده است. بنابراین اکنون به سادگی می‌توان بر روی وسائل مختلف، تجربه یکسانی از وب گردی داشت.

دستیار صوتی دیجیتال مایکروسافت یا Cortana نیز بهبود‌ها و قابلیت‌های جدیدی را دریافت کرده و اکنون به طرز هوشمندانه‌ای می‌تواند یادداشت‌های نوشته شده توسط دست (توسط قلم دیجیتال یا نمایشگر لمسی) را درک کند و از نظر تئوری می‌بایست بتوان از آن‌ها برای تنظیم یادآور استفاده کرد. نوار عنوان پنچره‌ها نیز تغییر یافته و اکنون با رنگبندی تم کلی ویندوز همخوانی بیشتری دارد. در همین حال منوهای استارت منو بهبود یافته و گزینه‌های بیشتری اضافه شده است. برخی از ایکون‌ها نیز با نمونه‌های جدیدی جایگزیین شده‌اند.

شهر سخت افزار