اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

ماوس، صفحه کلید و ترک پد جدید و جادویی اپل را بهتر بشناسید

۱۷۷۵ شماره اطلاع نامه : ماوس، صفحه کلید و ترک پد جدید و جادویی اپل را بهتر بشناسید ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ ماوس، صفحه کلید و ترک پد جدید و جادویی اپل را بهتر بشناسید کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات ماوس، صفحه کلید و ترک پد جدید و جادویی اپل را بهتر بشناسید

ماوس، صفحه کلید و ترک پد جدید و جادویی اپل را بهتر بشناسید

اپل روز گذشته در کنار نسل جدید از کامپیوترهای iMac، سه ابزار و لوازم جانبی دیگر را هم با نام های Magic Keyboard ،Magic Trackpad 2 و Magic Mouse 2 معرفی کرد. با ادامه مطلب همراه باشید تا ببینیم که این بار اپل در محصولات جادویی، چه چیزهایی را برای طرفدارن خود آماده کرده است.

Magic Keyboard یک محصول ارتقا یافته از صفحه کلید بی سیم قبلی شرکت اپل است. ویژگی اصلی این صفحه کلید حضور یک باتری داخلی در آن است که قابلیت شارژ با استفاده از یک رابط Lightning را دارد. اپل مدعی است که باتری این صفحه کلید می تواند با هر بار شارژ تا بیش از یک ماه کاربران خود را همراهی کند. ظاهر دکمه های این صفحه کلید توسط یک روش جدید طراحی شده اند که پایداری بیشتر آنها را موجب شده است. آستانه حرکتی دکمه های این صفحه کلید نیز کاهش پیدا کرده تا کار با آنها راحت تر از قبل باشد. نسخه جدید از صفحه کلید Magic Keyboard در حدود 99 دلار قیمت گذاری شده است.

Magic Trackpad 2 نیز همچون صفحه کلید جادویی اپل از یک باتری داخلی قابل شارژ برخوردار است اما این بار این باتری ویژگی اصلی این محصول را معرفی نمی کند. این ترک پد همچون دیگر محصولات جدید اپل، از فناوری Force Touch پشتیبانی می کند. در زیر این ترک پد چهار سنسور تعبیه شده است که میزان فشارهای مختلف را حس می کنند. با استفاده از امکانات موجود در سیستم عامل های OS X می توان از این ترک پد کاربردهای زیادی را استخراج کرد. Magic Trackpad 2 همچنین 30 درصد از مدل قبلی خود بزرگ تر است و سطح آن از یک شیشه یکپارچه پوشانده شده است. این محصول در حدود 129 دلار قیمت دارد.

آخرین محصول جدید یک ماوس جادویی با نام Magic Mouse 2 است. این ماوس نیز از یک باتری داخلی برخوردار است اما به دلیل اینکه پورت Lightning در زیر آن قرار گرفته است امکان استفاده از آن در هنگام شارژ باتری وجود ندارد. بر خلاف مدل قبلی، این ماوس هم اکنون بسیار سبک تر است و با مقاومت کمتری بر روی سطوح مختلف به حرکت در می آید. سطح رویین Magic Mouse 2 بسیار تخت طراحی شده است که این موضوع کار را برای کاربرانی که قصد دارند از امکانات مالتی تاچ این ماوس استفاده کنند بسیار سخت خواهد کرد. ماوس جاودیی جدید اپل با قیمتی در حدود 79 دلار در دسترس خواهد بود.

شهر سخت افزار