اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

فلش درایو قاتل، کامپیوتر‌ها را از پای در می‌آورد

۱۷۷۹ شماره اطلاع نامه : فلش درایو قاتل، کامپیوتر‌ها را از پای در می‌آورد ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ فلش درایو قاتل، کامپیوتر‌ها را از پای در می‌آورد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات فلش درایو قاتل، کامپیوتر‌ها را از پای در می‌آورد

فلش درایو قاتل، کامپیوتر‌ها را از پای در می‌آورد

فلش درایوهای USB همواره به دلیل وارد آوردن انواع آسیب‌ها به وسائل مختلف شهرت خوبی نداشته اند که آشنا‌ ترین آن‌ها آلودگی به بدافزار‌ها است. با این حال یک پژوهشگر روسی فلش درایوری را طراحی کرده که بسیار خطرناک‌تر از بدافزار‌ها است و اگر آن را به هر وسیله‌ای متصل کنید، نابود می‌شود.

در دل USB Killer 2.0 اجزای بسیار متفاوتی نسبت به فلش داریوهای معمولی قرار گرفته و تراشه‌های حافظه جای خود را به خازن‌ها داده‌اند. هنگامی که این فلش درایو به یکی از درگاه‌های USB وصل می‌شود، مبدل DC/DC آن شروع به شارژ خازن‌ها تا ولتاژ منفی 220 ولت می‌کند، با اشباع شدن ترانزیستور‌ها، مدار شارژ قطع و ولتاژ منفی 220 ولت به درگاه USB تزریق می‌شود، فرآیند شارژ و تخیله به حدی تکرار می‌گردد تا همه چیز نابود و یا درگاه USB قطع شود. به گفته وب سایت Ars Technica که این وسیله را آزمایش کرده، مدار و یا کابل‌های درگاه USB می‌سوزد و احتمال آسیب دیدن مادربرد بسیار قوی است. در همین حال احتمال خرابی پردازنده و هاردیسک نیز وجود دارد.

شهر سخت افزار