اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

یک نسخه مجازی از ویندوز را بر روی ویندوزی دیگر به اجرا در بیاورید

۱۷۸۰ شماره اطلاع نامه : یک نسخه مجازی از ویندوز را بر روی ویندوزی دیگر به اجرا در بیاورید ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ یک نسخه مجازی از ویندوز را بر روی ویندوزی دیگر به اجرا در بیاورید نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات یک نسخه مجازی از ویندوز را بر روی ویندوزی دیگر به اجرا در بیاورید

یک نسخه مجازی از ویندوز را بر روی ویندوزی دیگر به اجرا در بیاورید

مایکروسافت اعلام کرده که آخرین نسخه نمایشی از ویندوز 10 که با بیلد 10565 شناخته می شود از قابلیتی بسیار کاربردی و عالی به نام Nested Virtualization برخوردار خواهد بود. این ویژگی که برای اولین بار در سیستم عامل ویندوز معرفی شده است این قابلیت را به کاربران می دهد که یک ماشین مجازی را در ماشین مجازی دیگری به اجرا در بیاورند. به عبارتی ساده تر هم اکنون امکان اجرای یک نسخه مجازی از ویندوز 10 درون نسخه دیگری از ویندوز میسر شده است.

مایکروسافت در بیلد جدید از ویندوز 10، شرایطی را فراهم کرده است که با پشتیبانی از سوی قطعات سخت افزاری موجود بر روی سیستم، یک لایه اضافی بر روی ماشین مجازی اصلی شکل بگیرد و امکان اجرای یک نسخه دیگر از سیستم عامل ویندوز بر روی این لایه میسر شود. اما استفاده از این قابلیت محدودیت هایی را هم در پی دارد.

به طور مثال در این قابلیت ویژگی هایی نظیر حافظه دینامیکی (Dynamic Memory) در دسترس نخواهد بود و استفاده از این قابلیت منوط به پشتیانی از VT-x توسط پردازنده های شرکت اینتل است. هر چند که بسیاری از پردازنده های تولید شده در چند سال های اخیر از VT-x پشتیبانی می کنند.

مایکروسافت اعلام کرده است که قابلیت Nested Virtualization هم اکنون در نسخه آزمایشی خود قرار دارد و به این ترتیب مشکلات زیادی درون آن وجود خواهد داشت. با این وجود، ایده اجرای یک نسخه از ویندوز 10 بر روی نسخه دیگری از این سیستم عامل باز هم می تواند بسیار جذاب باشد.

شهر سخت افزار