اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

با کارت گرافیک Gigabyte R9 Fury WF3X، فقط به گیمینگ در وضوح 4K بیاندیشید

۱۷۸۹ شماره اطلاع نامه : با کارت گرافیک Gigabyte R9 Fury WF3X، فقط به گیمینگ در وضوح 4K بیاندیشید ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ با کارت گرافیک Gigabyte R9 Fury WF3X، فقط به گیمینگ در وضوح 4K بیاندیشید فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات با کارت گرافیک Gigabyte R9 Fury WF3X، فقط به گیمینگ در وضوح 4K بیاندیشید

با کارت گرافیک Gigabyte R9 Fury WF3X، فقط به گیمینگ در وضوح 4K بیاندیشید

در رقابت با دیگر سازندگان کارت گرافیک نظیر سافایر و ایسوس، کمپانی گیگابایت از جدید‌ترین کارت گرافیک خود پرده برداشت. این کارت مبتنی بر پردازنده گرافیکی AMD Radeon R9 Fury و دارای 4 گیگابایت حافظه با پهنای باند بالا (HBM) می‌باشد که برای خوره‌های بازی و به منظور گیمینگ در وضوح تصویر 4K ارائه شده است. آنچه که کارت GV-R9FURYWF3OC-4GD را از محصولات رقبا متمایز می‌کند، خنک کننده آشنای WindForce 3X است.

با اینکه گیگابایت بسیار دیر‌تر از رقبا به ضیافت کارت‌های سفارشی Radeon R9 Fury ملحق می‌شود، اما به نظر می‌رسد که ارزش این انتظار طولانی را داشته باشد. Gigabyte Radeon R9 Fury WF3X یک کارت سفارشی و از پیش اورکلاک شده می‌باشد که البته فرکانس آن با مدل مرجع تنها 10 مگاهرتز اختلاف دارد. با این حال راهکار خنک سازی WF3X خود به اندازه کافی برانگیزنده است.

HBM نسل جدیدی از تراشه‌های حافظه می‌باشد که در کنار مصرف پایین انرژی، خطوط ارتباطی بسیار عریض تری دارد و به لطف امکان پشته سازی، سرعت و ظرفیت بالایی را ممکن می‌کند. امکان پشته سازی عمودی و تبادل سریع اطلاعات میان این تراشه‌ها، در‌ها را به سوی عملکردی واقعاً شگفت انگیز در قالبی نو آورانه می‌گشاید. از آنجایی که تراشه‌های HBM بر روی قطعه سیلیکونی و در کنار پردازنده گرافیکی قرار می‌گیرند، بکارگیری آن به کاهش مصرف انرژی و اندازه برد PCB کارت‌های گرافیک می‌انجامد. Radeon R9 Fury مبتنی بر‌‌ همان تراشه Fiji بکار رفته در Fury X است که به منظور کاهش حرارت تولید شده، AMD بخش‌های از این پردازنده گرافیکی را غیر فعال کرد.

Radeon R9 Fury دارای 3584 واحد سایه زنی یا پردازنده جریانی می‌باشد که این مقدار در Fury X دست نخورده و 4096 واحد است. به رغم اینکه تراشه Fury نمونه تقلیل یافته‌ای از Fury X است،‌‌ همان فرکانس هسته 1000 مگاهرتز را حفظ کرده است. این تراشه نیز دارای 4 گیگابایت حافظه HBM با فرکانس موثر 1000 هرتز می‌باشد که پهنای باند حافظه 512 گیگابایت بر ثانیه را ارائه می‌کند. به لطف غیر فعال سازی بخش‌هایی از این تراشه، حرارت تولید شده توسط R9 Fury با خنک کننده بادی (ایر) قابل کنترل بوده و دیگر لزومی به استفاده از خنک کننده مایع نیست.

کارت گرافیک Gigabyte Radeon R9 Fury WF3X به آسانی قادر به اجرای اغلب بازی امروزی با جزئیات و وضوح تصویر بالا می‌باشد. این توان عظیم از بکارگیری تراشه‌های HBM از سوی AMD ناشی می‌شود که تا سه برابر تراشه‌های رایج GDDR5، به ازای هر وات انرژی مصرفی، پهنای باند حافظه فراهم می‌کند. رابط حافظه عریض 4096 بیتی HBM، پیشرفت‌ های شگرفی را در زمینه کارایی و مصرف بهینه انرژی رقم زده است که آن را به نو آورانه‌ ترین راهکار پردازش گرافیکی دنیا تبدیل می‌کند.

پیشرفته‌ترین و نوآورانه‌ترین پردازنده گرافیکی ساخت کمپانی AMD، بیشترین پهنای باند حافظه‌ای که با یک کارت گرافیک در جهان شاهد بوده‌ایم را برای گیمینگ مهار نشدنی در وضوح 4K و واقعیت مجازی ارائه می‌کند. تنظیمات گرافیکی و جزئیات بازی‌ها را بر روی حداکثر ممکن قرار دهید و با بکارگیری فناوری‌های AMD LiquidVR، DirectX© 12، Vulkan، AMD CorsorssFire و FreeSync، خود را برای تجربه‌ای از گیمینگ آماده کنید که پیش‌تر و هرگز تجربه نکرده‌اید. با وجود سه خروجی Display Port، یک HDMI و یک DVI-D شما می‌توانید جدید‌ترین نمایشگرهای 4K روز را با این کارت گرافیک برای تجربه‌ای چشم نواز از گیمینگ، به صورت یک یا چند گانه به خدمت بگیرید.

شهر سخت افزار