اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

شیائومی تلویزیون 60 اینچی 4K خود را معرفی کرد

۱۸۰۰ شماره اطلاع نامه : شیائومی تلویزیون 60 اینچی 4K خود را معرفی کرد ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ شیائومی تلویزیون 60 اینچی 4K خود را معرفی کرد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات شیائومی تلویزیون 60 اینچی 4K خود را معرفی کرد

شیائومی تلویزیون 60 اینچی 4K خود را معرفی کرد

عرصه تلویزیون های هوشمند نیز مانند بقیه دستگاه ها بستر تکنولوژی ها و خلاقیت های کمپانی های بزرگ است. نام هایی مانند سامسونگ، ال جی و سونی در این زمینه بیشتر شنیده می شوند اما این بار شرکت چینی شیائومی دست به ابداع طرحی جدید زده و تلویزیون هوشمند Mi TV 3 را در چین معرفی کرده است. Mi TV 3 که ابعادی 60 اینچی دارد، از دو بخش جدا از هم شامل نمایشگر و جعبه اسپیکر تشکیل شده که وظیفه انجام تمامی کارها را بر عهده دارد.

در اکثر تلویزیون ها برد لاجیک داخل خود تلویزیون جا سازی می شود. اما در Mi TV 3 تمامی اجزای مهم به جعبه اسپیکر منتقل شده اند و تلویزیون را به یک مانیتور صرف تبدیل کرده است. این دو بخش از طریق یک کابل به هم متصل می شوند و همه دستگاه های دیگر به اسپیکر وصل می شوند. مهم ترین مزیتی که این حالت ایجاد می کند، کم شدن ضخامت تلویزیون است که در کم ضخامت ترین مکان 11.6 میلی متر و در بیشترین ضخامت، 36.7 میلی متر است. همچنین به دلیل کاهش تعداد کابل های متصل به یک عدد، تلویزیون جلوه زیباتری به خود می گیرد.

علاوه بر این ها در صورت وجود خرابی، تنها کار لازم، جایگزین کردن اسپیکر است و هزینه ها کاهش چشمگیری خواهند داشت. اسپیکر تمامی پورت ها را میزبانی می کند. برد نیز داخل اسپیکر قرار دارد که دو ووفر 2.5 اینچی و یک توییتر در هر طرف اسپیکر به همراه آن هستند. همچنین اسپیکر دارای سه ورودی HDMI، پورت های USB 3.0 و USB 2.0، ورودی VGA، Ethernet، AV، RF و خروجی ساب ووفر می باشد. این سیستم با اندروید 5.1 اجرا می شود، اما به جای Android TV، رابط کاربری مخصوص شیائومی را دارد.

همین طور برای نمایشگر دارای یک پنل 4K ال جی با طیف رنگی NTSC و همچنین فناوری MEMC را داریم. پنل یک فریم آلومینیومی با طرح الماس و صفحه پشتی فلزی دارد. شیائومی این تلویزیون را با قیمتی در حدود 786 دلار عرضه می کند. جالب است بدانید که این شرکت، اسپیکر این محصول را به صورت جداگانه نیز به فروش می گذارد که می تواند هر تلویزیونی را به یک تلویزیون هوشمند تبدیل کند. قیمت این اسپیکر به تنهایی در حدود 158 دلار است. همچنین می توان یک ساب ووفر را به همراه این دستگاه به قیمت حدوداً 95 دلار خریداری کرد. در آخر می توان یک ریموت بلوتوث که دارای سنسور حرکتی و جستجوی صوتی است را با قیمت 15 دلار خریداری کرد.

شهر سخت افزار