اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

سرانجام مشخصات پردازشگر گرافیکی بکار رفته در Surface Book مشخص شد

۱۸۰۲ شماره اطلاع نامه : سرانجام مشخصات پردازشگر گرافیکی بکار رفته در Surface Book مشخص شد ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ سرانجام مشخصات پردازشگر گرافیکی بکار رفته در Surface Book مشخص شد لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات سرانجام مشخصات پردازشگر گرافیکی بکار رفته در Surface Book مشخص شد

سرانجام مشخصات پردازشگر گرافیکی بکار رفته در Surface Book مشخص شد

با اینکه مدت زیادی از معرفی لپ‎تاپ Surface Book می‌گذرد، اما تا کنون جزئیاتی از پردازنده گرافیکی آن ارائه نشده است. در همین حال اکنون به لطف کسانی که به Surface Book دست یافته‌اند، جزئیاتی از پردازنده گرافیکی بکار رفته در آن داریم. برای آشنایی بیشتر با پیکربندی سخت افزاری اولین لپ تاپ ساخت مایکروسافت با ما همراه شوید.

مایکروسافت لپ تاپ Surface Book را در کنار تبلت هیبریدی Surface Pro 4 روز 14 مهر طی مراسمی که در نیویرک برگزار شد، معرفی کرد. در ابتدا تصور می‌شد که Surface Book نیز همانند Surface Pro 4 تنها از پردازنده گرافیکی مجتمع برخوردار باشد اما بعد‌ تر مایکروسافت خبر از بکارگیری پردازنده گرافیکی مجزای ساخت انویدیا داد. در همین حال مایکروسافت جزئیاتی از پردازنده گرافیکی این محصول که خود آن را سریع‌ترین لپ تاپ 13 اینچی دنیا می‌خواند، ارائه نکرد.

طبق تصاویر منتشر شده، مایکروسافت در Surface Book از یک پردازنده گرافیکی سفارشی ساخت انویدیا و مشابه GeForce 940M بهره گرفته است. این پردازنده گرافیکی دارای 384 واحد سایه زنی یا هست CUDA و یک گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5 با رابط 64 بیتی است. در نظر داشته باشید که مدل این پردازنده گرافیکی هنوز مشخص نیست اما مشابه آن چیزی است که AMD به طور اختصاصی برای استفاده در کنسول‌های بازی طراحی کرده است. طبق زمانبندی اعلام شده، لپ‎تاپ Surface Book از روز 26 اکتبر تحویل مشتریانی می‌گردد که آن را پیش خرید کرده‌اند.

شهر سخت افزار