اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اولین شهر در امریکا به سرعت اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه دست خواهد یافت

۱۸۰۷ شماره اطلاع نامه : اولین شهر در امریکا به سرعت اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه دست خواهد یافت ۱۳۹۴/۰۷/۲۸ اولین شهر در امریکا به سرعت اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه دست خواهد یافت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اولین شهر در امریکا به سرعت اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه دست خواهد یافت

اولین شهر در امریکا به سرعت اینترنت 10 گیگابیت در ثانیه دست خواهد یافت

شهر «چاتانوگا» در ایالت تنسی امریکا، اولین شهری است که به سرعت اینترنت ۱۰ گیگابیت در ثانیه دست خواهد یافت. این عدد هزار برابر بیشتر از بالاترین سرعت اینترنت در این کشور است.

چندی پیش گوگل از پروژه ای با نام «گوگل فایبر» رونمایی و از آن با عنوان پروژه اینترنت فوق سریع در امریکا یاد کرده بود که از سرعتی در حدود ۱ گیگابایت بر ثانیه برخوردار بود. اما اکنون خبر جدیدی منتشر شده که نشان می دهد، سرعت اینترنت در امریکا به ۱۰ گیگابیت در ثانیه خواهد رسید.

شهر چاتانوگا Chattanooga، چهارمین شهر بزرگ ایالت تنسی امریکا است که به سرعتی هزار برابر بیشتر از میانگین سرعت کاربران در امریکا دست خواهد یافت. شورای انرژی الکتریکی چاتانوگا EPB، شرکتی است که این سرعت را برای کاربرانش به ارمغان خواهد آورد. سرعت بالای اینترنت به کاربران اجازه می دهد تا از خدمات و امکانات مختلفی بهره مند شوند.

استفاده از خدمات اینترنتی این شرکت چندان ارزان نیست و کاربران با پرداخت ۲۹۹ دلار می توانند از حق عضویت ماهانه این شرکت استفاده کنند. چاتانوگا، یکی از اولین شهرهایی است که به چنین سرعتی دست پیدا کرده و تبدیل به یکی از رقبای جدی گوگل شده است. Harold DePriest مدیرعامل شرکت EPB در رابطه با این پروژه گفت:

"ما بسیار خوشحالیم که توانسته ایم اولین شهر در جهان باشیم که چنین سرعت اینترنتی را در اختیار کاربرانمان قرار می دهیم. سرعتی که حتی گوگل نیز از آن عقب مانده است. این پهنای باند وسیع شاید برای کاربران خانگی که مصارف ساده و روزانه دارند، قابل استفاده نباشد ولی می توانند از پهنای باند کمتری برخوردار شوند. اما این پهنای باند برای شرکت ها، اداره ها یا سازمان هایی که نیاز به دانلود و همین طور بارگذاری مطالب دارند، بسیار مفید است."

Andy Berke شهردار چاتانوگا نیز در ادامه افزود: "امروز شهر ما آماده رقابت با اقتصادهای خلاق در قرن بیست و یکم است. افزایش سرعت اینترنت می تواند رونق اقتصادی مانند افزایش دستمزدها و همین طور توجه مخاطبان به شهر ما را در بر داشته باشد."

شهر سخت افزار