اخبار و مقالات :: لپ تاپ و اولترابوک

سرانجام اپل مشکل مخدوش شدن نمایشگرهای Retina را پذیرفت

۱۸۱۰ شماره اطلاع نامه : سرانجام اپل مشکل مخدوش شدن نمایشگرهای Retina را پذیرفت ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ سرانجام اپل مشکل مخدوش شدن نمایشگرهای Retina را پذیرفت لپ تاپ و اولترابوک :: اخبار و مقالات سرانجام اپل مشکل مخدوش شدن نمایشگرهای Retina را پذیرفت

سرانجام اپل مشکل مخدوش شدن نمایشگرهای Retina را پذیرفت

از مدت‌ها قبل کاربران زیادی خبر از مخدوش شدن لایه ضد بازتاب نور (چیزی شبیه به پوشش مات) در نمایشگر مک بوک‌ها داده بودند و تصاویر متعددی نیز در فضای اینترنت منتشر شوده بود اما اپل زیر بار نمی رفت. با این حال سرانجام اپل رسماً وجود این مشکل را تایید کرد و برنامه‌ای به منظور تعویض نمایشگر دستگاه‌های معویب را اعلام داشته است.

این مشکل از آنجایی ناشی می‌شود که لایه ضد بازتاب نور در مک بوک و مک بوک پرو برخی کاربران بر اثر فشار مخدوش می‌شود، در برخی دستگاه‌ها این خرابی تنها به لکه‌های کوچکی محدود می‌شود اما در برخی دیگر بخش زیادی از نمایشگر مخدوش و غیر قابل خواندن می‌شود. به نظر می‌رسد که این مشکل بر اثر فشار وارد آمده بر سطح نمایشگر حین تمیز کردن از سوی کاربر و فشار ترک پت خود دستگاه حین بسته بودن آنرخ می‌دهد. با این حال اگر کمتر از سه سال از زمان خرید دستگاه‌های معیوب می‌گذرد، اپل نمایشگر آن را به صورت رایگان تعویض می‌کند.

شهر سخت افزار