اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge تا تابستان 2016 به تعویق افتاد

۱۸۱۲ شماره اطلاع نامه : پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge تا تابستان 2016 به تعویق افتاد ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge تا تابستان 2016 به تعویق افتاد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge تا تابستان 2016 به تعویق افتاد

پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge تا تابستان 2016 به تعویق افتاد

مرورگر Edge یکی از کلیدی‌ترین قابلیت‌های جدید در ویندوز 10 است و با برخورداری از برخی قابلیت‌ها نظیر امکان یادداشت برداری، هیجان کاربران را برانگیخته، در همین حال فقدان پشتیبانی از افزونه‌ها، بسیاری از کاربران را نسبت به این مرورگر نا‌ امید کرده است. با اینکه طبق شایعات پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge با اولین بروزرسانی عمده ویندوز 10 فراهم می‌شود اما اکنون شایعات جدید خبر از تاخیری طولانی می‌دهند.

طبق شایعات پیشین، می‌باست پشتیبانی از افزونه‌های گوگل کروم در مرورگر Edge با بروزرسانی که Threshold 2 نامیده می‌شود و پیش از پایان سال میلادی عرضه ‌می‎گردد، به ویندوز 10 اضافه می‌شد. اما اکنون به گفته وب سایت WinBeta، توسعه قابلیت پشتیبانی از افزونه‌ها برای Edge به دومین بروزرسانی عمده ویندوز 10 موکول شده است. بنابراین تا پیش از تابستان 2016 خبری از پشتیبانی از افزونه‌ها در مرورگر Edge نخواهد بود. انتظار می‌رود اولین بروزرسانی عمده ویندوز 10 که تحت عنوان Threshold 2 عرضه می‌شود، تا چند هفته دیگر در اختیار کاربران قرار گیرد.

با اینکه مایکروسافت تا کنون در این باره به طور رسمی اظهار نظر نکرده، اما یکی از بیانیه‌های رسمی این کمپانی احتمال به تعویق افتادن پشتیبانی از افزونه‌ها در مرورگر Edge را ممکن می‌کند. "با بروزرسانی آتی، ما پشتیبانی از افزونه‌ها را به مرورگر Edge می‌آوریم. افزونه‌های توسعه یافته با فناوری‌های تحت وب رایج نظیر JavaScript و HTML، بدون نیاز به هیچگونه تغییری و یا تنها با تغییرات کوچکی با مروگر Edge قابل استفاده خواهند بود." تنها خبر خوب برای کاربران ویندوز 10 این است که اگر عضو برنامه ویندوز اینسایدر باشید، می‌توانید پشیتبانی از افزونه‌ها در مرورگر Edge را پیش از تابستان 2016 و عرضه بروزرسانی عمده دوم تجربه کنید.

شهر سخت افزار