اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

چندین حفره امنیتی در هارد دیسک‌های سری My Passport وسترن دیجیتال

۱۸۱۶ شماره اطلاع نامه : چندین حفره امنیتی در هارد دیسک‌های سری My Passport وسترن دیجیتال ۱۳۹۴/۰۷/۳۰ چندین حفره امنیتی در هارد دیسک‌های سری My Passport وسترن دیجیتال فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات چندین حفره امنیتی در هارد دیسک‌های سری My Passport وسترن دیجیتال

چندین حفره امنیتی در هارد دیسک‌های سری My Passport وسترن دیجیتال

هارد دیسک‌های اکسترنال سری My Passport وسترن دیجیتال نه تنها بسیار کوچک، پر ظرفیت، زیبا و دارای قابلیت‌های متعددی هستند، بلکه قابلیت‌های امنیتی متعددی را در هر دو سطح نرم افزاری و سخت افزاری نیز ارائه می‌کنند. با این حال اکنون پژوهشگران چندین حفره امنیتی خطرناک را در این محصولات یافته‌اند که عملاً توانایی‌های امنیتی این سری را نا کارآمد می‌کند.

گروهی متشکل از سه پژوهشگر امنیتی، موفق به در هم کوبیدن سیستم رمزنگاری هارد دیسک‌های My Passport شده‌اند. بر اساس یافته این گروه، هارد دیسک‌های سری My Passport وسترن دیجیتال از حفره‌های امنیتی بسیار جدی رنج می‌برند که به نفوذ گران امکان دور زدن سیستم رمزنگاری را می‌دهد. در بررسی صورت گرفته بر روی شش مدل مختلف از سری My Passport، سیستم رمزنگاری برخی از آن‌ها به سادگی از طریق حملات brute-force درهم می‌شکند.

افزون بر امکان رمزگشایی داده‌های رمزنگاری شده، به آسانی می‌توان کلمه عبور تعیین شده توسط کاربر را نیز دور زد که به نفوذگر امکان دست یابی کامل به دستگاه را می‌بخشد. این گزارش زمانی بد‌تر می‌شود که می‌توان firmware تمامی مدل‌های مورد بررسی قرار گرفته را از طریق مکانزیم‌های «evil maid» و «badUSB» دستکاری و تغییر داد، به عبارتی می‌توان کدهای مخرب غیر قابل پاکسازی را به firmware تمامی هارد دیسک‌های سری My Passport تزریق کرد. این پژوهشگران در گزارشی 36 صفحه‌ای به تشریح کامل آسیب پذیری هارد دیسک‌های اکسترنال سری My Passport وسترن دیجیتال پرداخته‌اند. انتظار می رود که وسترن دیجیتال با ارائه بروزرسانی، از شدت نگرانی ها بکاهد.

شهر سخت افزار