اخبار و مقالات :: کامپیوتر و سخت افزار

اولین نسخه سفارشی از AMD Radeon R9 Nano

۱۸۲۲ شماره اطلاع نامه : اولین نسخه سفارشی از AMD Radeon R9 Nano ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ اولین نسخه سفارشی از AMD Radeon R9 Nano کامپیوتر و سخت افزار :: اخبار و مقالات اولین نسخه سفارشی از AMD Radeon R9 Nano

اولین نسخه سفارشی از AMD Radeon R9 Nano

همه ما کوچولوی دوست داشتنی AMD یا همان Radeon R9 Nano را با آن تم رنگی مشکی و قرمز جذاب می شناسیم. در حالی که پیش از این AMD گفته بود کارت سفارشی از این مدل وجود نخواهد داشت، ایسوس در آستانه زمستان گویا قصد دارد همگام با طبیعت، لباسی با تم برف و یخ به فلفل ریزه AMD بپوشاند.

AMD Radeon R9 Nano قدرتمند ترین کارت گرافیک Mini-ATX حال حاضر دنیاست و از این رو چشم های زیادی به دنبال نسخه های سفارشی شده آن با سیستم خنک کنندگی، توانایی و ظاهری بهتر هستند. اما AMD به دلیل دشواری که برای سازندگان کارت گرافیک های سفارشی برای حفظ استاندارد Mini-ATX به دلیل محدودیت فضا و همچنین تاکید زیادی که روی Mini-ATX بودن این کارت داشت، تصمیم گرفت سفارشی سازی برای این کارت را محدود سازد. اما حالا پس از چند هفته، ایسوس از اولین کارت سفارشی شده این مدل با نام AMD Radeon R9 Nano White Edition پرده برداشت.

این نسخه زمستانی از R9 Nano با اطلاعاتی که تا این لحظه در دسترس است، مشخصاتی کاملاً مشابه مدل رفرنس داشته و تنها تفاوت آن با مدل پایه سفید رنگ بودن ظاهر کلی کارت برای همخوانی بیشتر با کیس های زمستانی است. به همین دلیل انتظار می رود که R9 Nano White Edition بر خلاف اکثر نسخه های سفارشی شده که قیمتی فضایی دارند، قیمتی تقریباً برابر نسخه پایه داشته باشد. نکته جالب توجه PCB زرشکی رنگ این کارت گرافیک است که شاید بسیاری از شما مانند ما انتظار داشتید آن هم حداقل جامه سفید به تن می کرد تا با یک مادربرد سفید رنگ و یک کیس زمستانی بتوانیم کاملاً با طبیعت همگام شویم.

اما بایستی بدانید که با توجه به محدودیت هایی که AMD فعلا برای این کارت گرافیک در نظر گرفته و همچنین سختی تولید PCB های سفیدی که در اثر حرارت زیاد در دراز مدت تغییر رنگ ندهند، باعث شد تا ایسوس به استفاده از همان PCB های زرشکی رنگ R9 Nano رفرنس بسنده کند. با این اوصاف احتمال می رود تا برندهای دیگر نیز یکی پس از دیگری از نسخه های سفارشی شده AMD Radeon R9 Nano پرده برداری کنند.

شهر سخت افزار