اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گیگابایت پشتیبانی از Thunderbolt 3 را به مادربردهای منتخب خود آورد

۱۸۲۴ شماره اطلاع نامه : گیگابایت پشتیبانی از Thunderbolt 3 را به مادربردهای منتخب خود آورد ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ گیگابایت پشتیبانی از Thunderbolt 3 را به مادربردهای منتخب خود آورد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گیگابایت پشتیبانی از Thunderbolt 3 را به مادربردهای منتخب خود آورد

گیگابایت پشتیبانی از Thunderbolt 3 را به مادربردهای منتخب خود آورد

پس از معرفی اولین مادربرد جهان با Thunderbolt 3، کمپانی گیگابایت مفتخر است تا پشتیبانی از پروتکل Thunderbolt 3 را با ارائه firmware جدیدی به سه مادربرد دیگر گسترش می‌دهد. استاندارد Thunderbolt 3، پهنای باند عظیم 40 گیگابیت بر ثانیه را به ارمغان می‌آورد.

گیگابایت امروز اعلام داشت که پشتیبانی از پروتکل Thunderbolt 3 را با بروزرسانی firmware به مادربردهای GA-Z170X-Gaming G1 ،GA-Z170X-Gaming GT و GA-Z170X-Gaming 7 می‌آورد. این مادربرد‌ها مجهز به کنترلر Thunderbolt™ 3 ساخت اینتل هستند، پروتکل Thunderbolt 3 توان خود را از کنترلر ساخت اینتل می‌گیرند و با درگاه‌های USB نوع C جای گرفته در پنل پشتی مادربردهای منتخب گیگابایت در دسترس است و پهنای باند بی‌نظیر تا 40 گیگابیت بر ثانیه را تنها از طریق یک درگاه ارائه می‌کند که دو برابر نسل قبل Thunderbolt است. Thunderbolt™ 3 پشتیبانی از استاندارد DisplayPort 1.2 را به درگاه‌های USB نوع C اضافه می‌کند و آن‌ها را قادر به ارائه خروجی تصویر 4K با نرخ فریم دهی 60 فریم بر ثانیه می‌کند. Thunderbolt 3 قابلیت‌های انقلابی نظیر ارائه توان خروجی تا 36 وات و پشتیبانی از شش وسیله مختلف تنها از طریق یک درگاه را ممکن می‌کند.

شهر سخت افزار