اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

مایکروسافت دست از سر کاربران ویندوز 7 بر نمی‌دارد

۱۸۳۸ شماره اطلاع نامه : مایکروسافت دست از سر کاربران ویندوز 7 بر نمی‌دارد ۱۳۹۴/۰۸/۰۴ مایکروسافت دست از سر کاربران ویندوز 7 بر نمی‌دارد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات مایکروسافت دست از سر کاربران ویندوز 7 بر نمی‌دارد

مایکروسافت دست از سر کاربران ویندوز 7 بر نمی‌دارد

با عرضه ویندوز 10، ابتدا مایکروسافت تنها با نمایش اعلانی، کاربران این سیستم عامل را نسبت به در دسترس بودن نسخه جدید‌ تر مطلع می‌کرد اما با گذشت مدتی، مایکروسافت در ارتقای کاربران ویندوز 7 مصمم‌ تر شد و رویکردهای سخت تری را در پیش گرفت. رویکرد مایکروسافت در ارتقای کامپیوتر های مجهز به ویندوز 7 به ویندوز 10 طی هفته‌ های اخیر جدیت بیشتری پیدا کرده و شاهد رفتارهای سرسختانه تری هستیم.

اگر به یاد داشته باشید مدتی قبل با انتشار بروزرسانی که از سوی این کمپانی صرفاً یک اشتباه خوانده شده بود، برخی کامپیوترهای مجهز به ویندوز 7 به طور اجباری به ویندوز 10 ارتقا یافتند. در تازه‌ ترین این رفتار‌ها، اعلان در دسترس بودن ویندوز 10 بر روی کامپیوترهای مجهز به ویندوز 7 از کادر کوچکی جای خود را به یک پنجره تمام صفحه و آزار دهنده داده است.

با اینکه در نوار عنوان این پنجره دکمه «X» به منظور بستن آن گنجانده شده اما پس از هر بار راه اندازی، مجددا نمایش داده می‌شود. مایکروسافت این اعلان آزار دهنده را از طریق بروزرسانی با شناسه KB3035583 به ویندوز 7 آورده است، بنابراین با حذف آن، کاربران از دست اعلان‌های مزاحم رهایی می‌یابند اما خبر بد اینکه این بروزرسانی به طور خودکار دوباره نصب می‌شود. به همین منظور نرم افزار کم حجم و ساده‌ای به نام I Don't Want Windows 10 طراحی گردیده که مانع از نصب این بروزرسانی می‌شود.

شهر سخت افزار