اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

گزارش مالی اپل در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵ منتشر شد

۱۸۴۵ شماره اطلاع نامه : گزارش مالی اپل در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵ منتشر شد ۱۳۹۴/۰۸/۰۶ گزارش مالی اپل در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵ منتشر شد فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات گزارش مالی اپل در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵ منتشر شد

گزارش مالی اپل در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵ منتشر شد

بر اساس گزارش مالی که اپل از سه‌ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۱۵ منتشر کرده، این غول دنیای فناوری ۱۱.۱ میلیارد دلار سود خالص از درآمد ۵۱.۵ میلیارد دلاری خود کسب کرده است.

اپل امروز گزارش مالی خود از سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی را منتشر کرد. این شرکت از مجموع ۵۱.۵ میلیارد دلار درآمدی که داشته، ۱۱.۱ میلیارد دلار سود خالص کسب کرده است که نسبت به مقادیر ۴۲.۵ و ۸.۵ میلیارد دلار برای درآمد و سود خالص در سال گذشته رشد زیادی را نشان می‌دهد. سود خالص کوپرتینویی‌ها در قیاس با سال گذشته نزدیک به ۳ برابر شده و درآمد کلی نیز ۲۵ درصد رشد داشته است. در طول این سه ماه اپل ۴۸ میلیون آیفون و ۹.۸ میلیون دستگاه آیپد به فروش رسانده و فروش محصولات مک‌ها نیز با رسیدن به ۵.۷ میلیون دستگاه، رکوردی جدید از خود به جا گذاشته است. اپل برای سه ماهه‌ی آتی درآمدی بین ۷۵.۵ تا ۷۷.۵ میلیارد دلار را پیش‌بینی کرده که دلیل این پیش‌بینی عرضه‌ی آیفون ۶ اس و فرارسیدن تعطیلات کریسمس است.

زومیت