اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

بروزرسانی جدید Xbox One با پشتیبانی از بازی‎های Xbox 360

۱۸۴۹ شماره اطلاع نامه : بروزرسانی جدید Xbox One با پشتیبانی از بازی‎های Xbox 360 ۱۳۹۴/۰۸/۰۶ بروزرسانی جدید Xbox One با پشتیبانی از بازی‎های Xbox 360 فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات بروزرسانی جدید Xbox One با پشتیبانی از بازی‎های Xbox 360

بروزرسانی جدید Xbox One با پشتیبانی از بازی‎های Xbox 360

یکی از وعده های مایکروسافت از مدت ها قبل به دارندگان کنسول بازی Xbox One، امکان اجرای بازی های Xbox 360 بود که به زودی و با بروزرسانی پیش رو، تحقق می یابد. در همین حال کاربران باید خود را برای رابط کاربری کاملاً تازه ای و نزدیک به ویندوز 10 آماده کنند. برای جزئیات بیشتری در رابطه با این بروزرسانی مهم در ادامه با ما همراه شوید.

با اینکه عناوین بازی Xbox 360 قدیمی شده اند، اما امکان اجرای آنها بر روی آخرین نسل از کنسول بازی مایکروسافت اهمیت خاصی دارد. احتمالاً برخی از شما می پرسید که اجرای بازی های مربوط به سه سال قبل چه ارزشی دارد؟ باید گفت که بسیاری از کاربران کلکسیونی از بازی های مربوط به نسل قبل دارند که بازی کردن آنها خالی از لذت نیست. به نظر می رسد که سازندگان کنسول های بازی به این نتیجه رسیده اند که امکان اجرای بازی های نسل قبل می تواند فروش کنسول ها را در برابر پلتفرم پی سی تقویت کند. البته امکان اجرای تمامی بازی های کنسول Xbox 360 بر روی Xbox One وجود نخواهد داشت و تنها شاهد عناوین محبوب و برتر خواهید بود.

در همین حال سونی نیز برنامه مشابه ای در دستور کار دارد و می کوشد که امکان اجرای بازی های نه PS3 بلکه PlayStation 2 را بر روی PlayStation 4 فراهم کند. این قابلیت جدید، در قالب بروزرسانی آتی به کنسول Xbox One آورده می شود اما تنها تغییر قابل توجه آن نخواهد بود. به گفته مایکروسافت، رابط کاربری Xbox One به طور کامل تغییر و به ویندوز 10 نزدیک می شود. بنابراین باید خود را برای تجربه ای کاملاً متفاوت آماده کنید. هم زمان مایکروسافت وعده بهبود قابلیت های ارتباطی این کنسول از جمله ارتباط با شبکه های اجتماعی را داده است. با اینکه تغییرات مذکور برای برخی کاربران هیجان انگیز هستند، اما برخی دیگر نیز آن را نمی پسندند، به ویژه تغییر رابط کاربری، پس احتمالاً نا رضایتی های قابل توجه ای نیز وجود خواهد داشت. این بروزرسانی در روز 21 آبان (12 نوامبر) منتشر می شود.

شهر سخت افزار