اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اینتل حافظه ها را دوبرابر می کند: معرفی حافظه ۱۲۸ گیگابیتی فلش

۱۸۵ شماره اطلاع نامه : اینتل حافظه ها را دوبرابر می کند: معرفی حافظه ۱۲۸ گیگابیتی فلش ۱۳۹۰/۰۹/۱۶ اینتل حافظه ها را دوبرابر می کند: معرفی حافظه ۱۲۸ گیگابیتی فلش فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اینتل حافظه ها را دوبرابر می کند: معرفی حافظه ۱۲۸ گیگابیتی فلش

اینتل حافظه ها را دوبرابر می کند: معرفی حافظه ۱۲۸ گیگابیتی فلش

این چیپ باریک و کوچک را که بر روی نوک انگشت می بینید در واقع یک حافظه جدید ۱۲۸ گیگابیتی است که محصول مشترک شرکت اینتل و میکرون به حساب می آید یک انقلاب در حافظه ها به شمار می آید. با وجود آن خیال تان از نظر حافظه هم برای تلفن های همراه و تبلت های آینده راحت باشد. چرا که این شرکت می گوید میزان ذخیره سازی اطلاعات را حداقل دو برابر بیشتر کرده است.

 

این حافظه از نوع۲۰ نانومتری NAND است و از معماری MLC بهره می برد که در هر سلول بیشتر از یک بیت را جا می دهند.

 

اگر پاراگراف بالا از نظر فنی زیاد مفهوم نیست به این معنی است که حالا شرکت اینتل می تواند حافظه هایی با ظرفیت ترابایت در اندازه ای تولید کند که در نوک انگشت شما قرار می گیرند.

 

این حافظه های قدرت انتقال اطلاعات بالایی هم دارند و هر واحد از آنها می تواند با سرعت ۳۳۳ megatransfers در ثانیه به انتقال اطلاعات بپردازد. اینتل می گوید فناوری جدید در حافظه های SD برای تلفن های هوشمند، تبلت ها و همچنین ساخت SSD ها به کار گرفته خواهد شد و به زودی آن را همه جا به صورت فراگیر خواهیم دید.

 

جالب اینجا است که برای داشتن این فناوری نباید زیاد صبر کنید. اینتل اعلام کرده که مدل 64Gb این حافظه ها را از همین امروز وارد بازار می کند. و مدل 128Gb به صورت محدود از ماه ژانویه وارد بازار خواهد شد. این حافظه در ادامه و در طی ماه های ابتدایی سال ۲۰۱۲ در بازار فراگیر خواهد شد.

 

با این وصف احتمالا تا چند ماه دیگر باید تعریف جدیدی از ظرفیت های حافظه برای تلفن های همراه و تبلت ها داشته باشیم.

نارنجی