اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

عرضه هارد دیسک های سری Green تحت نام سری Blue

۱۸۵۷ شماره اطلاع نامه : عرضه هارد دیسک های سری Green تحت نام سری Blue ۱۳۹۴/۰۸/۰۷ عرضه هارد دیسک های سری Green تحت نام سری Blue فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات عرضه هارد دیسک های سری Green تحت نام سری Blue

عرضه هارد دیسک های سری Green تحت نام سری Blue

کمپانی Western Digital در حرکتی که کمی درک آن دشوار است، هارد دیسک های سری Green را تحت سری Blue عرضه کرده است. وسترن دیجیتال خود هدف این کار را ساده تر کردن انتخاب برای مشتریان خوانده اما هنگامی بحث بر انگیز می شود که در خرید یک هارد دیسک سری Blue، این احتمال وجود دارد که شما هارد دیسک Green دریافت کنید.

به گفته وب سایت techspot، وسترن دیجیتال از مدت ها قبل تصمیم گرفته که هارد دیسک های تولیدی سری Green را تحت سری Blue عرضه کند و هم اکنون در اقصی نقاط دنیا عرضه شده اند، بنابراین در هنگام خرید یک هارد دیسک از سری Blue، احتمال دریافت هارد دیسک Green با کارایی پایین تر وجود دارد. اگر با سری Green آشنایی داشته باشید، احتمالاً می دانید که این هارد دیسک ها سرعت دوران پایین تر و کارایی پایین تری دارند و برای آرشیو اطلاعات مناسب هستند.

در آن سو هارد دیسک های سری Blue سرعت دوران و کارایی بالاتری دارند، عمده تفاوت این دو سری در سرعت دوران پویای سری Greenا (5400 تا 5900 دور در دقیقه) و سرعت ثابت سری Blueا (7200 دور دقیقه) است. از آنجایی که سری Green سرعت پایین تری دارند، نویز کمتری تولید کرده و هم زمان به دلیل فناوری نرم افزاری هوشمند، انرژی کمتری مصرف می کنند و پیرو آن دوام آنها بیشتر است، اما در همین حال کارایی پایین تری نسبت به سری Blue دارند.

با این حال به سادگی می توانید متوجه شوید که هارد دیسک Blue انتخابی در اصل Blue واقعی و یا Green است، به همین منظور حرف آخر مدل هارد دیسک Blue را بررسی کنید (برای نمونه: WDC WD10EZEX)، اگر حرف آخر آن X باشد، شما هارد دیسک Blue واقعی با سرعت دوران 7200 دور در دقیقه دریافت کرده اید، اما اگر حرف آخر مدل آن Z باشد، متاسفانه باید بگوییم که هارد دیسک شما در اصل مدل Green است. همچنین هنگام خرید می توانید از طریق برچسب روی هارد دیسک، طبق قاعده ای که گفته شد، به مدل واقعی آن پی ببرید.

شهر سخت افزار