اخبار و مقالات :: فناوری اطلاعات و عمومی

اینتل اولین SSD‌ های مبتنی بر فناوری 3D XPoint را به نمایش گذاشت

۱۸۶۶ شماره اطلاع نامه : اینتل اولین SSD‌ های مبتنی بر فناوری 3D XPoint را به نمایش گذاشت ۱۳۹۴/۰۸/۱۰ اینتل اولین SSD‌ های مبتنی بر فناوری 3D XPoint را به نمایش گذاشت فناوری اطلاعات و عمومی :: اخبار و مقالات اینتل اولین SSD‌ های مبتنی بر فناوری 3D XPoint را به نمایش گذاشت

اینتل اولین SSD‌ های مبتنی بر فناوری 3D XPoint را به نمایش گذاشت

طی کنفرانس Oracle OpenWorld، اینتل مجال یافت تا اولین نمونه‌های استفاده از فناوری حافظه انقلابی 3D XPoint را به نمایش بگذارد. این فناوری که قرار است جایگزین تراشه‌های رایج NAND flash در وسائل ذخیره سازی پر سرعت شود، با جهش عظیمی در کارایی و ظرفیت همراه است.

طی این کنفرانس، اینتل درایوهای حالت جامد (SSD) سری Optane را که مبتنی بر فناوری 3D XPoint هستند، در قالب سرورهای جدید اوراکل به نمایش گذاشت. اولین نمونه‌های معرفی شده از سوی اینتل نسبت به سریع‌ترین SSD‌های فعلی مبتنی بر تراشه های NAND flashا، 4.42 برابر عملکرد دست یابی تصادفی بهتر و 6.44 برابر تاخیر بهتری داشتند. اینتل وعده افزایش کارایی 7.44 برابری را با محصولات سری Optane در استفاده از نرم افزارهای اوراکل داده است.

اینتل نمونه‌ای از یک درایو SSD را که در فرم فاکتور ماژول‌های حافظه DDR4 طراحی شده بود را نیز به نمایش گذاشت. مزیت این محصول، از میان برداشتن کنترلر های ثانویه است و به منظور دست یابی به کارایی بالا‌تر، این SSD به طور مستقیم با کنترلر حافظه پردازنده تعامل دارد. با بکارگیری این ماژول‌ها در شکاف‌ های حافظه DDR4 بلا استفاده مادربرد‌ها، می‌توان به کمترین تاخیر ممکن در وسائل ذخیره سازی پر سرعت دست یافت.

شهر سخت افزار