اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

اینترنت اکسپلورر همچنان مرورگر شماره یک جهان

۱۸۷۳ شماره اطلاع نامه : اینترنت اکسپلورر همچنان مرورگر شماره یک جهان ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ اینترنت اکسپلورر همچنان مرورگر شماره یک جهان نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات اینترنت اکسپلورر همچنان مرورگر شماره یک جهان

اینترنت اکسپلورر همچنان مرورگر شماره یک جهان

با عرضه سیستم عامل ویندوز 10، مرورگر اینترنت اکسپلورر جای خود را با Microsoft Edge عوض کرده است و مرورگری قدیمی محسوب می شود. اما جالب است که این مرورگر همچنان حرف اول را در میان پر استفاده ترین ها می زند و هنوز بسیاری از افراد آمادگی مهاجرت به Edge را ندارند. آمار دقیق مرورگرهای مختلف را در ادامه مطلب ببینید.

آماری که توسط Net Applications در اکتبر 2015 منتشر شده است، نشان دهنده این است که Internet Explorer با 50.86 درصد، همچنان در صدر جدول مرورگرها قرار دارد و در واقع از هر دو کاربر، یکی از آن ها از این مرورگر استفاده می کند. در رتبه دوم، گوگل کروم قرار دارد که با 31.12 درصد برای کاربران دسکتاپ دیده می شود و مرورگر فایرفاکس با 11.28 درصد، در جایگاه سوم است. از لحاظ ورژن مورد استفاده، اینترنت اکسپلورر 11 با 24.36 درصد در رتبه اول است که به دلیل پیش فرض بودنش در ویندوز 7 و 8.1، زیاد عجیب به نظر نمی رسد.

اینترنت اکسپلورر 8 با 11.64 درصد در رتبه دوم قرار دارد که این مورد هم دور از ذهن نیست. چرا که بسیاری از کمپانی ها، اپلیکیشن ها و سرویس های خود را سازگار با این ورژن از اینترنت اکسپلورر، تولید کرده و توسعه داده اند. گوگل کروم 45 رتبه سوم را با 10.59 درصد، از آن خود کرده است و بقیه نسخه های کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر همه پایین تر از 10 درصد را به خود اختصاص داده اند. قابل توجه است که Edge، مرورگر ویندوز 10، تنها 2.66 درصد را به خود اختصاص داده و در طی ماه گذشته، 0.26 درصد رشد داشته است.

شاید این آمار برای Edge نا امید کننده به نظر برسد اما در نظر داشته باشید که این مرورگر به صورت انحصاری در اختیار کاربران ویندوز 10 است و مایکروسافت نمی خواهد آن را برای بقیه سیستم عامل های موجود، ویندوزی یا غیر ویندوزی، دسترس پذیر کند. Edge در ماه های آتی، بهبودهای قابل توجهی خواهد داشت که از آن جمله می توان به پشتیبانی از افزونه ها اشاره کرد. با داشتن چنین قابلیتی، Edge به رقیبی قدر برای کروم و فایرفاکس تبدیل خواهد شد و آمار ذکر شده به تدریج تغییر خواهند یافت.

شهر سخت افزار