اخبار و مقالات :: نرم افزار، اینترنت و شبکه

تعداد مطالب انگلیسی زبان ویکی پدیا از مرز ۵ میلیون عدد عبور کرد

۱۸۷۴ شماره اطلاع نامه : تعداد مطالب انگلیسی زبان ویکی پدیا از مرز ۵ میلیون عدد عبور کرد ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ تعداد مطالب انگلیسی زبان ویکی پدیا از مرز ۵ میلیون عدد عبور کرد نرم افزار، اینترنت و شبکه :: اخبار و مقالات تعداد مطالب انگلیسی زبان ویکی پدیا از مرز ۵ میلیون عدد عبور کرد

تعداد مطالب انگلیسی زبان ویکی پدیا از مرز ۵ میلیون عدد عبور کرد

ویکی پدیا در راستای شعار افزایش اطلاعات و دانش عموم مردم بار دیگر توانسته رکورد جدیدی از خود به جا بگذارد. شرکت ویکی‌ مدیا، امروز اعلام کرد که تعداد مقالات انگلیسی زبان این وب سایت به بیش از ۵ میلیون عدد رسیده است.

ویکی پدیا که حیات خود را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرده است، پس از گذشت حدود ۱۵ سال توانسته رکوردی عجیب از خود به جا بگذارد. مقاله‌ی کاز لیبر، که سابقه نوشتن بیش از ۱۵۰۰ مطلب را در ویکی پدیا دارد، مطلب انگلیسی شماره پنج میلیون این وب سایت بود. برای مقایسه باید گفت که مطالب انگلیسی ویکی پدیا در سال ۲۰۰۷ به دو میلیون، در سال ۲۰۰۹ به سه میلیون و در سال ۲۰۱۲ به چهار میلیون عدد رسیده بود.

دومین زبان محبوب این وب سایت، سوئدی با ۲ میلیون مطلب است. پس از آن نیز آلمانی با ۱.۸۷ میلیون مطلب، هلندی با ۱.۸۴ میلیون مطلب و فرانسوی با ۱.۶۹ میلیون مطلب مقام‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. ویکی مدیا اعلام کرده است که حجم مطالب این سایت در مجموع به ۳۰ ترابایت رسیده است. در گذشته مدیر شرکت ویکی مدیا گفته بود که ویکی پدیا با توجه به این موضوع که یکی از پر بازدیدترین وب سایت‌های دنیا است کمتر مورد توجه رسانه‌های خبری قرار می‌گیرد و آن را بی‌عدالتی در حق ویکی پدیا خوانده بود.

زومیت